Nowe czujniki jakości powietrza Inowrocław

i

Autor: Shutterstock

Warto wiedzieć

Nowość dla kuracjuszy w lubianym uzdrowisku na Kujawach! Kontrola NIK nie będzie już potrzebna

2024-09-19 13:10

Kujawy to wyjątkowy region w Polsce, do którego stosunkowo często przybywają kuracjusze, by podreperować swoje zdrowie. Co ciekawe, teraz mogą oni cieszyć się jeszcze lepszymi warunkami do regeneracji ze względu na wprowadzenie nowoczesnego rozwiązania. Co więc konkretnie stoi za innowacją, która odmieniła komfort pobytu?

Nowość w Inowrocławiu spodoba się kuracjuszom. To świetna inwestycja

Inowrocław to niewielkie miasteczko w województwie kujawsko-pomorskim, które jest chętnie odwiedzane nie tylko przez turystów, ale również przez kuracjuszy. Zespół uzdrowiskowo-wypoczynkowy położony w zachodniej części miejscowości cieszy się popularnością i specjalizuje się w leczeniu chorób układu ruchu, reumatologii oraz układu krążenia. Położony na terenie parku solankowego uchodzi za płuca miasta, bowiem można tam odetchnąć pełną piersią. Co ciekawe, dotychczas jakość powietrza mieszkańcy oraz odwiedzający mogli sprawdzić tylko tam, lecz teraz pojawiło się więcej punktów pomiarowych. Dalsza część artykułu znajduje się pod galerią.

W Inowrocławiu zamontowano nowe czujniki jakości powietrza. Można oddychać pełną piersią!

Pojawienie się nowych czujników jakości powietrza w siedmiu lokalizacjach w mieście z pewnością ucieszyło mieszkańców oraz kuracjuszy. Teraz mogą oni łatwo sprawdzić, czym oddychają i gdzie jakość powietrza jest najlepsza. 

Dzięki wspólnym staraniom naszego stowarzyszenia, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, pana prezydenta i pani starosty udało nam się uzyskać środki na monitoring w większości punktów naszego miasta. Dzięki temu nasze społeczeństwo będzie na bieżąco informowane o jakości powietrza. Będziemy mogli monitorować stan naszego środowiska - mówił Janusz Radzikowski ze stowarzyszenia "Nie dla spalarni w Inowrocławiu", cytuje portal ino.online.

Nowe czujniki znajdują się przy ul. Konopnickiej, ul. Krzymińskiego, ul. Błażka, ul. Toruńskiej, ul. Łokietka, ul. Kurka i ul. Chemicznej. Władze nie ukrywają, że w przyszłości może pojawić się ich jeszcze więcej, bowiem zależy im na zdrowiu mieszkańców. Z pewnością wpływ na taką decyzję miał także ostatni raport NIK, który uświadomił wielu, a więcej w tym temacie możecie przeczytać tutaj: Polskie uzdrowiska zatrute? Raport NIK przeraził kuracjuszy. W tych miejscowościach jest niebezpiecznie.

Wiemy, że w tych czasach jest trudno o miejsca ekologiczne i zdrowe dla naszego funkcjonowania, dlatego myślę, że przynajmniej edukacja i świadomość tego, że ktoś monitoruje, obserwuje i dostarcza bieżących informacji będzie bardzo przydatna w Inowrocławiu - mówiła starosta Wiesława Pawłowska,  cytuje portal ino.online.

Inowrocławska tężnia nabiera blasku

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki