Zakończył się właśnie drugi nabór na UMK w Toruniu. Uniwersytet rekrutował na 50 kierunków. Powodzeniem cieszyły się szczególnie: socjologia, bezpieczeństwo narodowe, medioznawstwo, kognitywistyka i stosunki międzynarodowe.
Z powodu bardzo małego zainteresowania władze uczelni rezygnują w tym roku z takich kierunków jak: język obcy w biznesie (z wiodącym językiem rosyjskim), organizacja opieki nad osobą starszą, religioznawstwo, studia miejskie oraz chemia w języku angielskim.
>>> Absolwent UMK w Toruniu otarł się o główną wygraną w "Milionerach". Gdyby nie zawahanie...
O Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w liczbach mówi rzecznik uczelni – Marcin Czyżniewski w rozmowie z reporterem Radia ESKA, Mariuszem Ludą.
W sumie na toruńską uczelnię dostać się próbowało blisko 22 tysiące kandydatów. Przygotowano dla nich grubo ponad 8 tysięcy miejsc – ponad 5 tysięcy na studiach licencjackich i jednolitych magisterskich oraz 3 tysiące na studiach uzupełniających. Kandydaci mogli wybierać spośród ponad 100 kierunków.
Bardzo dużym zainteresowaniem - zgodnie z przewidywaniami - cieszyła się weterynaria.
Teraz uniwersytet zaczyna budować zaplecze kliniczne na weterynarii. Do roku 2020 w budynku przy Szosie Bydgoskiej ma powstać Centrum Weterynaryjne. Koszt to 60 milionów złotych. UMK czeka na decyzje Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie dofinansowania.