Problem braku samoakceptacji nie ma wieku ani płci. Kompeksy w czasach wyidealizowanych zdjęć na popularnych portalach społecznościowych są nieodłączną częścią naszego życia. Choć zdajemy sobie sprawę, że nad zdjęciami celebrytów czuwają sztaby specjalistów to jednak widząc idealne sylwetki, gładkie cery i lśniące długie włosy to nie przemawia do nas ten racjonalny argument.
Do pomocy w walce z kompleksami ruszyły uczennice I LO im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, które szukały wśród mieszkańców naszego miasta pokładów miłości do samych siebie. Wszystko to w ramach projektu "Krzywe Zwierciadło", który przez kilka spotkań we współpracy z profesjonalistami miał odczarować medialne wizerunki i pokazać, że szczęśliwy człowiek to taki, który się akceptuje. O szczegółach mówią Zuzanna Marcinkowska i Nikola Daab, koordynatorki projektu.
Akcja powstała w ramach olimpiady ogólnopolskiej "Zwolnieni z Teorii", jednak to więcej niż tylko jeden projekt. Jak twierdzą nasze rozmówczynie - stał się czymś więcej niż zadaniem. Pomógł też zdiagnozować kilka problemów, z którym zmagają się torunianie. Jakich? - mówią Michalina Wojtyło i Oliwia Markowska, koordynatorki "Krzywego Zwierciadła".
Jednak to nie koniec działań "Krzywego Zwierciadła". Dziewczyny szukają chętnych torunian do wzięcia udziału w wernisażu, który ma pokazać jak różnorodnie piękni są mieszkańcy naszego miasta. Swoje zgłoszenia możecie wysyłać poprzez Facebooka. Sprawdźcie też film, który również powstał w ramach projektu "Krzywe Zwierciadło"