Wysokie miejsce w rankingu QS Emerging Europe and Central Asia to dowód na silną naukową pozycję UMK, a duży awans potwierdza efektywność wprowadzanych na uczelni zmian oraz zasadność ambicji naszej uczelni, aby w niedługiej przyszłości uzyskać status uczelni badawczej.
Na czele rankingu QS Emerging Europe and Central Asia znalazły się uczelnie rosyjskie – Lomonosov State University and Novosibirsk State University.
W rankingu brane są pod uwagę następujące kryteria:
- opinia wykładowców (30% oceny ogólnej),
- opinia pracodawców (20%),
- stosunek liczby studentów do liczby wykładowców (10%),
- stosunek liczby publikacji w bazie Scopus w relacji do liczby pracowników (10%),
- tzw. cytacyjność publikacji naukowych na podstawie Scopus (5%),
- Web impact (5%),
- odsetek wykładowców zagranicznych (2.5%)
oraz odsetek studentów zagranicznych (2.5%).
Ranking przeprowadzany jest od 2004 roku przez organizację Quacquarelli Symonds zajmującą się problematyką nauczania na poziomie wyższym. Najważniejszym celem rankingu jest umożliwienie kandydatom na studia racjonalnego wyboru uczelni oraz popularyzacja idei studiowania poza krajem ojczystym.
Pełne zestawienie znajdziecie TUTAJ.
Zarządzanie na UMK w Toruniu z najwyższą oceną
Państwowa Komisja Akredytacyjna uznała, że kształcenie studentów zarządzania na UMK - zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia - wyróżniająco spełnia siedem spośród ośmiu kryteriów oceny. PKA doceniła studia za: koncepcję kształcenia i jej zgodność z misją oraz strategią uczelni; program kształcenia oraz możliwość osiągnięcia zakładanych efektów kształcenia; skuteczność wewnętrznego systemu zapewniania jakości kształcenia; kadrę prowadzącą proces kształcenia; umiędzynarodowienie procesu kształcenia, a także infrastrukturę wykorzystywaną w procesie kształcenia oraz opiekę nad studentami oraz wsparcie w procesie uczenia się i osiągania efektów kształcenia.
Gratulujemy toruńskiej uczelni i wierzymy, że to nie koniec sukcesów, o jakich będzie nam dane pisać na naszym portalu!