Polecany artykuł:
Toruński magistrat upatruje w tym szansę dla szkół branżowych, że uczniowie wreszcie spojrzą na nie bardziej łaskawym okiem. Odczarowywanie dawnych zawodówek oraz techników trwa od kilku lat. Nauczyciele, dydaktycy i miasto przekonują, że warto mieć zawód w ręce jak najszybciej. A po "branżówce" droga na studia jest tak samo otwarta, po prostu tylko nieco dłuższa niż po liceum.
>>> Policja poszukuje tych osób za znęcanie się fizyczne bądź psychiczne [ZDJĘCIA]
- Poza tym w toruńskich szkołach mamy bardzo dobrze wyposażone pracownie, warsztaty, sami nauczyciele też się dokształcają, by być na bieżąco z coraz nowszymi technologiami - podkreślał Zbigniew Fiderewicz, wiceprezydent miasta na III Toruńskim Forum Zawodowców.
>>> Mały Nikodem jest poważnie chory. Rodzina i przyjaciele proszą o pomoc!
Technik informatyk, programista, logistyk, technik poligrafii cyfrowej, architektury krajobrazu, ekonomista, geodeta, cukiernik, lakiernik, kelner, fryzjer, elektryk - w Toruniu na młodych ludzi czeka ponad 40 zawodów i profili nauczania.
Przypomnijmy - w Toruniu jest 11 liceów, 8 szkół technicznych i 6 branżowych. Na rok szkolny 2019/20 przygotowano w nich 5064 miejsca w 159 oddziałach.
Nabór rozpocznie się 13 maja.