Przeszłość rektora UMK w Toruniu pod lupą. Gazeta Polska przypomniała niewygodne fakty

i

Autor: Mariusz Luda / Radio ESKA Przeszłość rektora UMK w Toruniu pod lupą. "Gazeta Polska" przypomniała niewygodne fakty

Przeszłość rektora UMK w Toruniu pod lupą. "Gazeta Polska" przypomniała niewygodne fakty

2020-02-12 12:59

Profesor Andrzej Tretyn i jego rodzina znaleźli się pod lupą "Gazety Polskiej". W środę (12 lutego) możemy tam przeczytać o przeszłości rektora UMK w Toruniu, w której pojawia się PZPR oraz znaleźć nawiązania do sprawy profesora Nalaskowskiego i jego artykułu dotyczącego społeczności LGBT.

Sprawa prof. Aleksandra Nalaskowskiego i jego chwilowego zawieszenia przez rektora UMK w Toruniu, prof. Andrzeja Tretyna wzbudzała ogromne emocje. Wszystko zaczęło się od  felietonu tego pierwszego, zatytułowanego "Wędrowni gwałciciele", który ukazał się na łamach czasopisma "Sieci". Po tej publikacji wielu przeciwników domagało się zawieszenia naukowca.

Przeciwko Nalaskowskiemu zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne, a naukowiec został zawieszony na trzy miesiące, ale ostatecznie rektor UMK szybko je odwołał - jednocześnie polecając prof. Nalaskowskiemu większą roztropność w formułowaniu swoich tekstów publicystycznych.

"Gazeta Polska" przypomina sprawę prof. Nalaskowskiego i bada przeszłość prof. Tretyna

"GP" Pisze w środę (12 lutego) o rodzinie prof. Tretyna, której członkowie mieli być aktywnymi zwolennikami PRL. - Ojciec Edward Tretyn był funkcjonariuszem Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego, w ramach którego pracował jako strażnik w Służbie Więziennej, a z więziennictwem byli związani również wuj i dwaj bracia - informuje tygodnik.

- Stanisław Tretyn zarejestrowany przez Wojskową Służbę Wewnętrzną w Toruniu jako TW o pseudonimie Magda - pisze "Gazeta Polska".

Ten artykuł z pewnością wywoła sporo dyskusji w środowisku związanym z UMK w Toruniu. Uważacie, że to ma bezpośredni związek z decyzjami ws. prof. Nalaskowskiego? Zapraszamy do dyskusji na Facebooku!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki