Producent wymienia tym razem strategiczną magistralę, z którą (zwłaszcza zimą) miewał już problemy. Nic dziwnego, bo pochodzi ona z lat 70. ubiegłego wieku.
- To inwestycja w bezpieczeństwo i mniejsze straty, a tym samym - tańsze ciepło – przekonuje prezes PGE Toruń, Robert Kowalski. - To jedna ze strategicznych inwestycji sieciowych, która musi zostać zrealizowana. Sprawa dotyczy 70 tysięcy mieszkańców Torunia, czyli cała część wschodnia miasta - dodaje.
To blisko 1,5 kilometra rur w nowoczesnej technologii - informuje kierownik projektu, Lesław Rosiński. Ciepłociąg będzie wyposażony, m.in. w nowoczesny system alarmowy i specjalne komory do monitoringu i kontroli pracy sieci.
- W tej chwili wykonywane są wszystkie prace, które mogą być zrobione bez wyłączenia ciepła. Dla nas i dla mieszkańców istotna będzie też organizacja ruchu, bo w trzech punktach będziemy przechodzić ciepłociągiem i przez to trzeba zmienić organizację na ulicy Skłodowskiej-Curie na odcinku od Dworca Wschodniego do skrzyżowania z Wschodnią - tłumaczy Rosiński.
Brak ciepłej wody i ciepła w Toruniu - kiedy spodziewać się utrudnień?
- Od wtorku do czwartku ciepła i ciepłej wody nie będą mieć mieszkańcy ulicy Wschodniej i Piotra Curie.
- Do końca przyszłego tygodnia - mieszkańcy Starówki, osiedli w rejonie ul. Wojska Polskiego, Osiedla Chrobrego (ul. Bażyńskich/Chrobrego), Jakubskiego Przedmieścia (rejon ulicy Antczaka/Targowej, Lubickiej), Sobieskiego oraz Chrobrego/Mazowieckiej.
- Do 12 września - Bydgoskiego i Chełmińskiego Przedmieścia, Mokrego (ul. Świętopełka/Kościuszki/Grudziądzka/Warneńczyka), Bielan, Osiedla Młodych, a ciepło i ciepła woda nie popłynie też na Jar, Koniuchy, Wrzosy i Osiedle Tysiąclecia.
- Bez zakłóceń będzie we wschodniej części Torunia, w tym na Rubinkowie, Skarpie i ul. Olsztyńskiej. Przerwy nie dotyczą też przedsiębiorców przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie.