W dniu 8 kwietnia br. Wydział Sportu i Rekreacji złożył wniosek o dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. „Budowa boiska do siatkówki plażowej, piłki ręcznej, boule, badmintona, tenisa plażowego przy ul. Solankowej w Toruniu”, które zostało wybrane do realizacji w 2019 roku przez mieszkańców miasta w budżecie partycypacyjnym, obecnie noszącym nazwę budżetu obywatelskiego.
Ważnym aspektem tegorocznej edycji naboru było bowiem potwierdzenie poparcia zadania inwestycyjnego i wskazania go do realizacji przez mieszkańców w ramach tego budżetu.
Uchwałą Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 30 kwietnia 2019 r., Gmina Miasta Toruń znalazła się wśród 17 jednostek samorządu terytorialnego, które otrzymały wsparcie na realizację zadań inwestycyjnych z zakresu sportu i rekreacji. Łączna wysokość środków finansowych planowanych do wydatkowania na realizację zadań inwestycyjnych w roku 2019 wynosi 450 000,00 zł.
- Naczelną ideą projektu „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” jest wyjście naprzeciw zapotrzebowaniem społeczności lokalnych. Z poziomu miast i gmin schodzimy do dzielnic, wsi, siedlisk, gdzie dotąd mieszkańcy naszego regionu nie mogli korzystać z infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w swoim najbliższym sąsiedztwie. Wnioskodawcy musieli wykazać się właśnie inicjatywami oddolnymi, pokazać nam listy poparcia mieszkańców dla konkretnej inwestycji - mówi marszałek Piotr Całbecki.
Wśród dofinansowanych projektów są m.in.: budowa siłowni zewnętrznych w Brześciu Kujawskim, Starym Kobrzyńcu (gmina Rogowo), Stróżewie (gmina Bytoń); placów zabaw i rekreacji w Kowalkach (gmina Rypin), Lińsku (gmina Śliwice), wymiana ogrodzenia przy stadionie sportowym w Lipnie, montaż oświetlenia na boisku w Łabiszynie, budowa systemu nawadniania boisk w Przysiersku i Bukowcu, budowa boisk do sportów plażowych w Toruniu.