Tofifest 2021: Wiemy, kto otrzyma nagrodę prezydenta Torunia. Beata Kawka ze Złotym Flisakiem

i

Autor: materiały prasowe 19. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze Tofifest 2021: Wiemy, kto otrzyma nagrodę prezydenta Torunia. Beata Kawka ze Złotym Flisakiem

Tofifest 2021: Wiemy, kto otrzyma nagrodę prezydenta Torunia. Beata Kawka ze Złotym Flisakiem

2021-06-24 16:13

Tofifest 2021 - organizatorzy ujawniają kolejne szczegóły związane z 19. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wiemy już, kto otrzyma nagrodę prezydenta miasta Torunia Złotego Flisaka, przeznaczoną dla artystów z regionu. Więcej szczegółów na se.pl/torun poniżej.

Tofifest 2021: Wiemy, kto otrzyma nagrodę prezydenta Torunia. Beata Kawka ze Złotym Flisakiem

W środę (23.06.2021) informowaliśmy was m.in. o fantastycznych gościach, którzy przyjadą w tym roku na MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Złote Anioły za niepokorność powędrują do Jana Jakuba Kolskiego i Krzysztofa Majchrzaka. A kto zgarnie wyróżnienie, przeznaczone dla artystów z regionu? - Nagrodę prezydenta miasta Torunia Złotego Flisaka dla twórców z regionu wręczymy z kolei w tym roku podążającej własną ścieżką aktorce filmowej, teatralnej i dubbingowej, producentce i reżyserce dubbingu, właścicielce Film Factory Studio Beacie Kawce - przekazali organizatorzy na głównej stronie imprezy.

- Jest kojarzona przede wszystkim z aktorstwa, bo to dominuje jej w karierze, ale to także świetna przedsiębiorczyni. Prowadzi m.in. fantastyczną fundację dotyczącą edukacji dzieci i młodzieży za pomocą działań artystycznych i teatralnych. W spektaklach stara się promować tolerancję wobec mniejszości. Za to ją bardzo cenię. Nagrodę otrzyma w trakcie gali zakończenia, czyli 3 lipca - powiedziała na środowej konferencji prasowej Katarzyna "Kafka" Jaworska, dyrektor festiwalu.

Beata Kawka urodziła się w 1967 roku w Szubinie na Pałukach. Na deskach teatru zadebiutowała w 1990 roku rolą Justyny we Fredraszkach w reżyserii Jana Englerta. W latach 1993–1998 była aktorką Teatru Nowego w Warszawie. W latach 2016-2018 była kierowniczką artystyczną Teatru Miejskiego w Lesznie. Obecnie jest dyrektorką artystyczną Sceny Relax w Warszawie.

Na ekranie zadebiutowała w 1991 roku epizodycznymi rolami w serialu Panny i wdowy, a następnie w filmie fabularnym o tym samym tytule. W latach 90. wystąpiła w pierwszych, popularnych, polskich serialach - Matki, żony i kochanki oraz Ekstradycja 2. Później pojawiała się w wielu popularnych produkcjach telewizyjnych, m.in.: Na dobre i na złe, Samo życie, Barwy szczęścia, Pierwsza miłość, Złotopolscy, 13 Posterunek 2, Sfora, Prawo miasta, Komisarz Alex, Prawo Agaty oraz w realizowanym w podtoruńskiej Chełmży Belfrze. Jedną z pierwszych ważniejszych ról na dużym ekranie stworzyła w węgiersko-polskim filmie Do widzenia wczoraj. Dwie krótkie komedie o zmianie systemu w reżyserii Janusza Majewskiego i Petera Bacso. Pojawiła się też w Złocie dezerterów Janusza Majewskiego i dwóch filmach Bogusława Lindy - Sezon na leszcza i Jasne błękitne okna (za wykreowaną tu rolę Beaty otrzymała nagrodę na festiwalu w Madrycie). W ostatnich latach pojawiła się dwukrotnie w superprodukcjach Patryka Vegi: Służbach specjalnych oraz Pitbullu. Nowych porządkach. Od lat pracuje przy dubbingu, a jej głos można było usłyszeć w takich produkcjach jak King Kong: Władca Atlantydy, Głupi i głupszy czy Harry Potter i więzień Azkabanu, gdzie jednocześnie była też kierowniczką produkcji dubbingu.

Sonda
Czy lubisz festiwal filmowy Tofifest?
Najlepsze filmy Piotra Fronczewskiego

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki