Sprawa przetargu na prowadzenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu wzbudza mnóstwo emocji. 14 stycznia informowaliśmy was na portalu torun.eska.pl o unieważnieniu pierwszego przetargu. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.
6 stycznia w grodzie Kopernika miał miejsce duży protest miłośników zwierząt, którzy domagali się od władz miasta dokładniejszej analizy i zwrócenia uwagi na postulaty obrońców praw czworonogów.
Zobaczcie jak wyglądał protest:
Czas na drugi przetarg
Wyłoniony wykonawca będzie prowadził toruńskie schronisko dla zwierząt przez rok. Oferty nie mogą być niższe, jak 300 tysięcy złotych. Specyfikacja przetargowa stawia tym razem na duże doświadczenie oferenta. Kierownik musi mieć wykształcenie wyższe o profilu weterynaria, zootechnika lub psychologia zwierząt oraz minimum 2-letnie udokumentowane doświadczenie kierowania ośrodkiem opieki nad zwierzętami (schroniskiem, przytuliskiem, szpitalem dla zwierząt).
W schronisku musi być też dyplomowany lekarz weterynarii. Pracować ma tu od 12 do 22 osób, wśród których mogą znaleźć się dotychczasowi pracownicy placówki. Operator powinien też posiadać odpowiednie zaplecze techniczne i środki finansowe lub zdolność kredytową pozwalające na utrzymanie schroniska przez okres 1 miesiąca w kwocie nie mniejszej niż 120 tys. zł.
Miasto czeka na oferty do 22 lutego do godz. 12:00., które należy złożyć w sekretariacie Wydziału Środowiska i Zieleni.
>>> Dlaczego doszło do unieważnienia przetargu na prowadzenie toruńskiego schroniska dla zwierząt? [AUDIO]
Zadaniem nowego operatora będzie m.in. całodobowa opieka nad zwierzętami, dozór terenu, urządzeń i obiektów schroniska oraz realizacja wyjazdów interwencyjnych (w godz. 7:00-21:00). W ramach tych działań schronisko będzie współpracować ze Strażą Miejską. Schronisko pełnić ma opiekę weterynaryjną, w tym przeprowadzać zabiegi sterylizacji i kastracji, a także prowadzić całodobową opiekę w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt.
Schronisko będzie otwarte dla osób z zewnątrz każdego dnia przez co najmniej 4 godziny, w tym także w niedziele, szukać chętnych do adopcji zwierząt, prowadzić stronę internetową oraz miejskie akcje edukacyjne i promocyjne dotyczące ochrony zwierząt.