PGE Toruń proponuje takie zdjęcia
Rzeczniczka PGE Toruń przypomina, że od listopada ubiegłego roku, PGE Toruń udostępniła właścicielom i administratorom toruńskich budynków około 400 zdjęć stropodachów w podczerwieni. Dzięki nim możliwe jest precyzyjne określenie miejsc utraty ciepła i dokonanie modernizacji jeszcze przed nachodzącą jesienią i zimą. Zdjęcia zostały wykonane przy okazji lotniczej, termowizyjnej kontroli sieci ciepłowniczej. Klienci korzystający z ciepła sieciowego nadal mogą zgłaszać się po bezpłatne zdjęcia lub skorzystać z usługi szczegółowej analizy emisyjności dachów.
Lato to najlepszy okres na modernizację nieszczelnej zabudowy stropodachów, aby zapobiegać stratom ciepła z budynków i ograniczać koszty ogrzewania. Na podstawie otrzymanych od PGE Toruń zdjęć w podczerwieni, klienci mogą decydować o podjęciu ewentualnych działań termomodernizacyjnych przed nadchodzącym sezonem grzewczym oraz sprawdzić skuteczność przeprowadzonych wcześniej modernizacji.
- W zeszłym roku wykonaliśmy badanie termowizyjne sieci ciepłowniczej. Jest to jedna z najlepszych metod diagnostyki stanu ciepłociągów, które poprowadzone są pod ziemią. Dzięki zdjęciom z termowizji lotniczej można ocenić szczelność sieci ciepłowniczej i wskazać potencjalne miejsca uszkodzenia ciepłociągów. Przy okazji tego badania, kamera termowizyjna zarejestrowała również obrazy w podczerwieni dachów toruńskich domów, które znajdują się w zasięgu sieci ciepłowniczej. Od listopada 2023 r. na życzenie właścicieli i administratorów budynków przekazujemy dostęp do tych zdjęć z instrukcją, jak je odczytywać. Dotychczas ze zdjęć skorzystało kilkudziesięciu naszych klientów, głównie spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy wspólnot - mówi Wojciech Dobrak, prezes zarządu PGE Toruń.
Nie tylko zdjęcia
Poza bezpłatnym udostępnieniem zdjęć w podczerwieni PGE Toruń posiada także rozszerzoną ofertę związaną z wykonaniem szczegółowej analizy emisyjności dachów na podstawie lotniczych zdjęć termowizyjnych, z diagnozą i rekomendacjami. Usługa polega na dokładnej analizie zdjęć z ortofotomapy termalnej i propozycji konkretnych działań zmniejszających emisyjność dachu. Do tej pory, w jej ramach przekazano ponad 160 zdjęć w podczerwieni z pełnym opisem i analizą.
PGE Toruń oferuje również usługę polegającą na wykorzystaniu ręcznej kamery termowizyjnej do diagnostyki całego budynku i wewnętrznych instalacji odbiorczych. Dzięki niej cały budynek wraz z elewacją ścian, drzwi czy stolarki okiennej oraz instalacje centralnego ogrzewania, ciepłej wody, wentylacji i klimatyzacji zostaną sprawdzone pod względem szczelności i podwyższonej emisyjności, a klient otrzyma raport z wnioskami i opisem zidentyfikowanych anomalii technicznych oraz rekomendacjami poprawiającymi energooszczędność budynku. Taka diagnostyka, a następnie przeprowadzenie modernizacji w miejscach najwyższej emisyjności może znacząco poprawić efektywność energetyczną budynku.
Informacje na temat zamawiania materiałów PGE Toruń znajdziecie na stronie spółki.