Tragiczna śmierć 12-latki koło Torunia. Dlaczego rzuciła się pod pociąg?
W małej wsi koło Torunia (woj. kujawsko-pomorskie) mówi się tylko o tragicznych wydarzeniach z minionej niedzieli (10.10.2021). Dlaczego 12-latka rzuciła się pod pociąg? To pytanie zadają sobie nie tylko mieszkańcy. Sprawa poruszyła czytelników "Super Expressu" z całej Polski. - To bardzo delikatna sprawa. Ja nie mogę uwierzyć w to, co się stało. Wolałbym, aby te dziecko zginęło w wypadku, niż samo odebrało sobie życie - powiedział naszemu reporterowi jeden z toruńskich policjantów. Okoliczności są przerażające. Komentujący w mediach społecznościowych nie szczędzili słów współczucia w kierunku rodziny i bliskich zmarłej. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.
Czytaj więcej o sprawie: 12-latka rzuciła się pod pociąg koło Torunia. W tle miłość do koleżanki
Tragiczna śmierć 12-latki koło Torunia. Te komentarze chwytają za serce. "Śpij Aniołku"
O śmierci 12-letniej dziewczyny mówi się już nie tylko w Kujawsko-Pomorskiem. Pod naszym artykułem i w mediach społecznościowych, nasi czytelnicy podzielili się swoimi opiniami i masowo przekazali wyrazy współczucia dla rodziny. - Śpij Aniołku. Współczuję rodzinie. Mam córkę prawie 12-letnią, nie wyobrażam sobie, co muszą czuć rodzice tej dziewczynki - pisze Natka. - Co to się wyrabia? Biedne dziecko, kondolencje dla rodziców - dodaje nasz gość.
- Dzieci same sobie nie pomogą. To my dorośli jesteśmy od tego by je wychowywać, chronić, pokazywać właściwe drogi. Czas się obudzić! - podkreśla stanowczo pani Iza. - Dlatego tak ważne są telefony zaufania dla dzieciaków w kryzysie, by mogły anonimowo wygadać się, poradzić. Muszą je odbierać fachowcy, przeszkoleni odpowiednio psycholodzy, a nie amatorzy rodem z kółka różańcowego! Śpij spokojnie dziecino, świat Cię zawiódł - dodaje Fifi.
Rodzinie i bliskim zmarłej składamy wyrazy głębokiego współczucia. Do tematu będziemy jeszcze wracać w naszym lokalnym serwisie.
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
- Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
- Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
- pokonackryzys.pl
W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.
Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].