Ciechocinek: historia miasta zaskakuje. Przed laty stolica polskich kuracjuszy wyglądała inaczej
Ciechocinek leży na Kujawach i słynie głównie z uzdrowisk oraz tężni solankowych. To prawdziwa perełka na mapie Polski, którą uwielbiają kuracjusze oraz turyści. Mało kto jednak wie, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu miejscowość była małą wsią i dopiero z czasem uzyskała prawa miejskie.
Na początku XIX wieku zaczęto budować tam fabrykę soli, bowiem chciano wykorzystać znajdujące się pod ziemią olbrzymie złoża solanki. Pierwsza tężnia powstała w 1827 roku, a w 1922 uchwalono ustawę o uzdrowiskach, na mocy której Ciechocinek został włączony do uzdrowisk państwowych. Kolejne lata dla miasteczka były bardzo rozwojowe i stało się ono zarówno największym, jak i najnowocześniejszym uzdrowiskiem nizinnym. Dalsza część artykułu znajduje się pod galerią.
Ciechocinek stolicą polskich uzdrowisk i kuracjuszy. Turnusy trwają tam przez cały rok
Współcześnie do Ciechocinka w szczególności latem, lecz nie tylko wtedy, zjeżdżają się kuracjusze, którzy chcą podreperować swoje zdrowie. W mieście znajduje się kilka uzdrowisk oraz oczywiście park tężniowy, który jest wręcz oblegany przez odwiedzających. Jak cała okolica uzdrowiska wyglądała jednak przed laty? Okazuje się, że niektóre miejsca prawie wcale się nie zmieniły. W naszej galerii zdjęć znajdziecie archiwalne fotografie z miasteczka.