Na tym nie koniec ułatwień. Najważniejsza dla podróżujących będzie z pewnością aplikacja mobilna, która daje bardzo dużo możliwości.
- Pasażerowie zyskają dostęp do dynamicznej informacji pasażerskiej poprzez dedykowaną aplikację mobilną. Dodatkowe funkcje, które z pewnością będą użyteczne to planer podróży - będziemy mogli wytyczyć drogę z punktu A do punktu B z różnymi możliwościami dojazdu komunikacją miejską. Pojawi się również informacja pasażerska, dodawanie przystanków do listy ulubionych, co z pewnością uatrakcyjni aplikację - mówi Rafał Krzysiak z firmy GMV.
Aplikacja będzie uwzględniała opóźnienia oraz utrudnienia w ruchu. W dalszych planach będzie dodanie informacji turystycznej. Nowości czekają również na kierowców MZK. W 115 pojazdach pojawią się dotykowe komputery pokładowe, na których znajdą się m.in. rozkłady jazdy. W ten sposób prowadzący pojazd będzie wiedział czy jego trasa odbywa się zgodnie z planem. Urządzenia te będą wysyłały również komunikaty bezpośrednio do 73 tablic w mieście oraz do operatora, czyli Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. Pomoże to w utrzymywaniu optymalnego czasu przejazdu w przypadkach utrudnień drogowych, wypadków itp.
To kolejny z etapów modernizacji komunikacji miejskiej w Toruniu - Systematyczne, coroczne unowocześnianie transportu publicznego w Toruniu jest faktem. Robimy to w różnych systemach i rozwiązaniach - wymieniając tabor, nowoczesne autobusy elektryczne, a także tramwaje. Wymieniamy także przystanki, modernizujemy je. Wyposażenie w System Informacji Pasażerskiej dopełnia całości - mówi prezydent Michał Zaleski
System ma być uruchomiony 4 lipca 2020. Zakończenie projektu planowane jest rok później. Koszt systemu to ponad 8 milionów złotych, z czego połowa jest dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Polecany artykuł: