To był bardzo smutny pogrzeb. Nikt nie był w stanie ukryć łez rozpaczy. Paulinka miała zaledwie 13 lat, wielkie plany i głowę pełną marzeń. Nikt nie przypuszczał, że rodzicom przyjdzie pożegnać dziewczynkę tak szybko. Widok żałobników z białymi kwiatami wręcz rozrywał serce. Grób Paulinki dosłownie utonął w kwiatach. Obok nich pojawił się biały krzyż.
Przypomnijmy - 13-letnia Paulinka mieszkała na Podgórzu w Toruniu. Od swojego domu do Szkoły Podstawowej nr 17 miała rzut beretem. 3 lipca dziewczynka próbowała przejść przez ulicę, gdzie nie było pasów. W momencie, gdy torunianka przekroczyła jezdnię, naglę huknęło w nią auto osobowe. Niestety zginęła na miejscu.
Zobacz: Morze łez i złość po śmierci 13-letniej Pauliny z Torunia. Czy można było uniknąć tragedii?
Śmierć Paulinki poruszyła mieszkańców Torunia
W mediach społecznościowych pojawiło się wiele wyrazów współczucia dla bliskich dziewczynki oraz kierującej autem 25-latki. Jak wykazało policyjne śledztwo, kobieta nie była w stanie nic zrobić, by uniknąć potrącenia 13-latki. Po tragedii, torunianie zaczęli zwracać zwracają uwagę na miejsce, gdzie doszło do dramatu.
- Na długości 2 kilometrów brak przejścia i sygnalizacji. Na przystanek trzeba przebiec przez jezdnię, bo jest tuż za łukiem drogi. Urzędnicy odmawiają podjęcia działań - napisał pan Dawid. Rada Osiedla Rudak od 2019 roku błagała urzędników o wyznaczenie przejścia dla pieszych na ulicy Podgórskiej właśnie w tym miejscu gdzie zginęła dziewczynka.
Sylwia Szczęsna z Rady Okręgu nr 3 - Rudak. Działaczka przekazała na Facebooku decyzję z 10 stycznia 2023 roku, pod którą podpisał się dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia Marcin Kowallek.
- Odpowiadając na pismo (...) w sprawie wyznaczenia przejść dla pieszych na ul. Podgórskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Rudacką (przejazd kolejowy) i skrzyżowania z ul. Gerwazego uprzejmie informuję, że przedmiotowa sprawa została omówiona na posiedzeniu Komisji Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w dniu 22 grudnia 2022 roku. Komisja po przeprowadzeniu analizy ruchu drogowego (uwzględniającej natężenia ruchu pieszych) oraz układu drogowego w zaproponowanych lokalizacjach, zaopiniowała rozwiązania negatywnie - czytamy w piśmie.
Urzędnicy tłumaczyli swoją decyzję małym natężeniem ruchu na ulicy Podgórskiej. Prokuratura w sprawie śmierci Paulinki prowadzi postępowanie. Jest to postępowanie w sprawie, a nie przeciwko komuś.