Wielki serce stanęło pod budynkiem Starostwa Powiatowego w Toruniu!
10 sierpnia 2021 roku Starosta Toruński Marek Olszewski i prezes Fundacji „Światło” Janina Mirończuk oficjalnie pokazali dziennikarzom serce, do którego każdy będzie mógł wrzucić nakrętki. Te zamiast do śmietnika, trafią do fundacji. Twórcą konstrukcji jest Łukasz Glasder, wolontariusz i przyjaciel „Światła”. Czekając na oficjalne uruchomienie tej konstrukcji pracownicy starostwa zbierali i magazynowali nakrętki. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.
- Pracownicy i goście starostwa przygotowywali się do tego wydarzenia przez dwa miesiące. Tyle czasu trwała zbiórka nakrętek i środków, które przekazano Starostwu Powiatowemu na zakup tego serca. Jesteśmy przekonani, że będzie ono bardzo często napełniało się nakrętkami. Środki uzyskane ze sprzedaży nakrętek wesprą Fundację „Światło”, a konkretnie przeznaczone zostaną na zakup wózków inwalidzkich dla podopiecznych fundacji - wyjaśnia Marek Olszewski Starosta Toruński
Część kosztów postawienia serca pokryli pracownicy Starostwa Powiatowego, którzy zorganizowali zbiórkę pracowniczą na ten cel. Przez kilka tygodni w ramach wewnętrznej akcji nazwanej „Jesteśmy nakręceni na pomaganie” zbierali także nakrętki do specjalnych kartoników. We wtorek udało się je wspólnie wsypać do metalowej konstrukcji. Władze fundacji bardzo dziękują za kolejną wspólną inicjatywę podejmowaną z samorządem Powiatu Toruńskiego.
- Współpracujemy ze Starostwem przy budowie Domu „Światła” w Grębocinie. Powstający w ramach tej inwestycji ośrodek opieki wytchnieniowej będzie pierwszą tego typu instytucją w naszym regionie. Bardzo cieszymy się, że tworzymy go wspólnie ze starostwem. Bardzo dziękujemy też za to serduszko, to 13. serce na nakrętki, które postawiliśmy w Toruniu i powiecie toruńskim. Mam nadzieję, że ta „13-tka” będzie szczęśliwa. Każda nakrętka wrzucona do tego serduszka to piękny gest. Pomagamy innym a jednocześnie staramy się chronić nasze środowisko naturalne - przyznaje Janina Mirończuk, prezes Fundacji „Światło”.
Fundacja „Światło” od 18 lat pomaga osobom w śpiączce i ich rodzinom, prowadząc między innymi Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla „śpiochów”, czyli osób w stanie apalicznym. Do podstawowych zadań fundacji należy także prowadzenie „Akademii Walki z Rakiem”, która od kilkunastu lat oferuje osobom zmagającym się z nowotworem wszechstronne wsparcie psychoonkologiczne.
W grudniu 2021 roku planowane jest otwarcie Domu Światła w Grębocinie – ta najważniejsza wspólna inicjatywa władz samorządowych powiatu toruńskiego i fundacji. W powstającym obiekcie funkcjonować będzie nie tylko wspominany oddział opieki wytchnieniowej, ale także dzienny dom opieki.
Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!