Przekazane pamiątki to zarówno dokumenty, jak i przedmioty związane z uroczystościami pogrzebowymi, ale też rzeczy osobiste Pawła Adamowicza. - To m.in. szpachelki, które były użyte tylko raz w związku z budową Ergo Areny i gdańskiego Portu Lotniczego. Są też rysunki wykonane przez dzieci z SP nr 27 w Gdańsku, które dotąd znajdowały się w biurze prezydenta. Pewne wrażenie może zrobić kir z Krakowa o powierzchni 400 metrów kwadratowych. Jeśli chodzi o księgi kondolencyjne, to one cały czas do nas spływają. Na razie jest ich łącznie 36 sztuk -mówi rzecznik Muzeum Gdańska, Andrzej Gierszewski.
ZOBACZ ZDJĘCIA GDAŃSKA PO ŚMIERCI PAWŁA ADAMOWICZA...
Przekazywane są pamiątki z całej Polski, ale także z Włoch, Niemiec czy Stanów Zjednoczonych. Przedmioty mają trafić do izby pamięci Pawła Adamowicza, która ma powstać w budynku Ratusza Głównego Miasta. Oczywiście wszystkie eksponaty muszą najpierw przejść inwentaryzację. Posłuchaj szczegółów:
Muzeum Gdańska przyjmuje również osobiste pamiątki związane z najnowszą historią Gdańska i działalnością Pawła Adamowicza od mieszkańców. Zainteresowani mogą kontaktować się z pracownikami Działu Historii od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 16:00 pod numerami telefonów 519 476 653 oraz 789 449 684, a także mailowo pod adresem [email protected].