Jeden z obrazów mistrza surrealizmu w malarstwie.

i

Autor: wikipedia, Salvador Dali, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported Jeden z obrazów mistrza surrealizmu w malarstwie.

2015-08-22 12:24

W Sopockim Domu Aukcyjnym można kupić prace... Salvadora Dali. Grafiki tego znakomitego malarza kosztują od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

"Z ogromną przyjemnością zapraszamy na wystawę Salvador Dalí / Grafiki, na której zaprezentujemy blisko 40 prac jednego z najważniejszych i najbardziej oryginalnych artystów XX wieku. Będą to oryginalne litografie, akwaforty i ryciny w większości sygnowane własnoręcznie przez artystę lub tłoczone " - zapraszają przedstawiciele Sopockiego Domu Aukcyjnego.

Salvador Dali w Sopocie. Po ile grafiki mistrza?

Oto próbka:

"Narodziny Wenus", akwaforta, papier, 37.5 x 56.8 cm - cena 13 tysięcy złotych.
"Skrzydlaty demon", akwaforta, sucha igła, ręcznie kolorowany, papier japoński, 38 x 28 cm - cena 7800 złotych
"Królewski Słoń", miedzioryt, papier, 31,3 x 45,2 cm - cena 9200 złotych.

Sopocki Dom Aukcyjny mieści się na Bohaterów Monte Cassino 43.

Zapraszamy serdecznie do Sopotu na wystawę grafik Salvadora Dali!Posted by Sopocki Dom Aukcyjny - Oddział Sztuki Współczesnej on 19 sierpnia 2015

Najdroższe prace tego artysty kosztują tutaj ponad 25 tysięcy złotych, ale można znaleźć prace Salvadora Dali nawet za 3 tysiące złotych. Trzeba się jednak spieszyć. W rozmowie z tvn24.pl pracownicy Sopockiego Domu Aukcyjnego podają, że do kupienia zostało już tylko 10 prac. - Wystawa cieszy się ogromną popularnością.

Zobacz grafiki Salvadora Dali w Sopockim Domu Aukcyjnym!

Pełną listę prac artysty w Sopockim Domu Aukcyjnym znajdziesz tutaj.

Salvador Dali. Obrazy za miliony dolarów

Jeżeli ktoś by się dziwił, czemu prace tak znakomitego malarza, można kupić w tak przystępnej cenie (tak, kilka tysięcy złotych to w tym przypadku niewygórowana kwota), musi pamiętać, że są to grafiki. - Obrazy olejne osiągają astronomiczne kwoty na aukcjach zagranicznych - dla tvn24 komentują eksperci.

"The Little Mermaid" from the Hans Christian Andersen’s Fairy Tales suite.Salvador Dali 1966Interested in receiving emails of occasional Dali offerings? Contact [email protected] to be added to our list!Posted by Salvador Dalí on 19 sierpnia 2015

Dla przykładu jeden z obrazów mistrza z Hiszpanii został sprzedany za sumę 6.5 miliona dolarów.

Salvador Dali to jeden z najbardziej znanych malarzy XX-wieku. Chyba najbardziej rozpoznawalny obraz mistrza surrealizmu w malarstwie to "Trwałość pamięci" (znany także jako "Miękkie zegary"). Obraz zobaczysz tutaj.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki