"Z ogromną przyjemnością zapraszamy na wystawę Salvador Dalí / Grafiki, na której zaprezentujemy blisko 40 prac jednego z najważniejszych i najbardziej oryginalnych artystów XX wieku. Będą to oryginalne litografie, akwaforty i ryciny w większości sygnowane własnoręcznie przez artystę lub tłoczone " - zapraszają przedstawiciele Sopockiego Domu Aukcyjnego.
Salvador Dali w Sopocie. Po ile grafiki mistrza?
Oto próbka:
"Narodziny Wenus", akwaforta, papier, 37.5 x 56.8 cm - cena 13 tysięcy złotych.
"Skrzydlaty demon", akwaforta, sucha igła, ręcznie kolorowany, papier japoński, 38 x 28 cm - cena 7800 złotych
"Królewski Słoń", miedzioryt, papier, 31,3 x 45,2 cm - cena 9200 złotych.
Sopocki Dom Aukcyjny mieści się na Bohaterów Monte Cassino 43.
Najdroższe prace tego artysty kosztują tutaj ponad 25 tysięcy złotych, ale można znaleźć prace Salvadora Dali nawet za 3 tysiące złotych. Trzeba się jednak spieszyć. W rozmowie z tvn24.pl pracownicy Sopockiego Domu Aukcyjnego podają, że do kupienia zostało już tylko 10 prac. - Wystawa cieszy się ogromną popularnością.
Zobacz grafiki Salvadora Dali w Sopockim Domu Aukcyjnym!
Pełną listę prac artysty w Sopockim Domu Aukcyjnym znajdziesz tutaj.
Salvador Dali. Obrazy za miliony dolarów
Jeżeli ktoś by się dziwił, czemu prace tak znakomitego malarza, można kupić w tak przystępnej cenie (tak, kilka tysięcy złotych to w tym przypadku niewygórowana kwota), musi pamiętać, że są to grafiki. - Obrazy olejne osiągają astronomiczne kwoty na aukcjach zagranicznych - dla tvn24 komentują eksperci.
Dla przykładu jeden z obrazów mistrza z Hiszpanii został sprzedany za sumę 6.5 miliona dolarów.
Salvador Dali to jeden z najbardziej znanych malarzy XX-wieku. Chyba najbardziej rozpoznawalny obraz mistrza surrealizmu w malarstwie to "Trwałość pamięci" (znany także jako "Miękkie zegary"). Obraz zobaczysz tutaj.