Dżungla obok stadionu
Nowoczesny i wielofunkcyjny kompleks zajmie 3,5 hektara powierzchni niedaleko Stadionu Energa i w zamyśle ma rozwinąć turystycznie gdańską Letnicę. Biorąc pod uwagę listę przygotowanych atrakcji, nie powinno być z tym trudności. Zwiedzający będą mieli okazję zajrzeć w głąb egzotycznej dżungli, podejrzeć głębiny Amazonki i zobaczyć niesamowite okazy zwierząt.
- To będzie piękna podróż po Ameryce Południowej, możliwość zwiedzenia łodzi podwodnej Nautilusa, podziwianie ujścia La Plata czy przylądka Horn, do tego egzotyczna fauna i flora, w tym także las amazoński, w którym będzie można poczuć charakterystyczną wilgotność – zapowiada Andrzej Bojanowski, prezes Areny Gdańsk, która jest właścicielem terenu przy stadionie. - Inwestycja będzie jednym z największych przedsięwzięć o charakterze Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w Polsce.
Inwestor z Wrocławia, atrakcje z Amazonii
Inwestorem i jednocześnie autorem koncepcji gdańskiego oceanarium jest wrocławska firma PFI Future, która na swoim koncie ma już doświadczenie w zakresie realizacji wysokobudżetowych obiektów. Mowa o wrocławskim Afrykanarium-Oceanarium oraz o Narodowym Forum Muzyki. Gdański kompleks ma być urozmaicony o szereg innych turystycznych atrakcji.
Oceanarium bowiem jest jedynie pierwszym etapem wartej aż 450 milionów złotych inwestycji. W dalszej kolejności powstaną także Interaktywne Centrum Nauki, czterogwiazdkowy hotel, pasaż handlowy, galeria medyczna, centrum edukacji 5D, strefa gastronomiczna oraz jedna z największych atrakcji: całoroczna Egzotyczna Laguna.
- Czyli takie miejsce słonecznych kąpieli, które nie będzie wypłytkowane jak typowy aquapark, ale będzie raczej egzotyczną dżunglą z naturalnymi zbiornikami wodnymi i wodospadami. Obok nich na piasku będzie można wypoczywać na specjalnych leżakach. Chcemy stworzyć miejsce rekreacji i wypoczynku dla całych rodzin, w którym będzie można doładować sobie akumulatory niezależnie od aury panującej na zewnątrz – tłumaczy inwestor, Marek Nowara.
Pierwsi goście w 2022
Gdańskie oceanarium wraz z całym towarzyszącym mu kompleksem ma być gotowe do końca 2022 roku. Obecnie trwa proces uzyskiwania zgód korporacyjnych, ale już pod koniec tego roku planowane są pierwsze prace ziemne.
- To obiekt, który szybko stanie się nowym silnikiem turystycznym miasta i największą atrakcją turystyczną polskiego Wybrzeża – dodaje Marek Nowara.
Projekt oceanarium przy Stadionie Energa naprawdę robi wrażenie. Zobaczcie zresztą sami i dajcie znać, co myślicie o tej inwestycji!