Remont nawierzchni na Długim Targu

i

Autor: Dominik Paszliński / gdansk.pl Remont nawierzchni na Długim Targu

Gdańsk: Długi Targ w remoncie. Do kiedy potrwają prace? Co ulegnie zmianie?

2021-09-22 8:00

Nawierzchnia na Długim Targu w samym sercu Gdańska ma zostać wymieniona na dwóch środkowych pasach, pomiędzy latarniami. Prace już ruszyły. Jak poinformował Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, roboty prowadzone będą etapami, począwszy od strony Zielonej Bramy. Zakończenie remontu Długiego Targu ma nastąpić do 20 czerwca 2022 roku. Ruch pieszych zostanie jednak zachowany przez cały czas wykonywania prac.

Remont nawierzchni na Długim Targu w Gdańsku już się rozpoczął. Jego zakończenie nie powinno nastąpić później niż 20 czerwca 2022 roku. Powód? Trzeba zdążyć przed startem kolejnego sezonu letniego, gdy turyści ponownie tłumnie zjadą się do stolicy Pomorza. Planowane terminy uwzględniają przerwę związaną z warunkami zimowymi. - W tym roku planujemy zrealizować minimum 30 procent zakresu - podał GZDiZ. - Prace wykonywane będą etapowo od strony Zielonej Bramy w kierunku Fontanny Neptuna i obejmą wymianę nawierzchni na dwóch środkowych pasach, pomiędzy latarniami. Dołożymy starań, aby były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców, turystów i przedsiębiorców. Ponadto roboty będą prowadzone w taki sposób, aby zachować ruch pieszy. W jednym momencie ma być remontowana nawierzchnia na czterech polach (kwadratach). Dla potrzeb organizacji budowy z eksploatacji będzie wyłączonych dziesięć pól (kwadratów). Wszystkie te założenia mają zminimalizować uciążliwości. Prace na poszczególnych etapach będą akceptowane przez Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków - poinformował w komunikacie Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.

Jak będzie wyglądała nowa nawierzchnia na Długim Targu w Gdańsku? - To skandynawski i polski granit o drobnym uziarnieniu, ciepłej tonacji kolorystycznej i pastelowych odcieniach. Próbne pole ułożone zostało z kostki o wymiarach 13x22 cm oraz 10 cm grubości. Jej boki są łupane zaś lico cięte i uszorstnione poprzez groszkowanie. Materiał dobrany został pod względem odporności na poślizg - podał GZDiZ.

Nowa stacja pomiaru czystości powietrza w Gdańsku

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki