Tysiące gdańszczan w milczeniu uczciło pamięć Pawła Adamowicza. Podczas manifestacji pod Fontanną Neptuna zagrały carillony. W wydarzeniu wzięli udział lokalni samorządowcy, a także Donald Tusk. Aby zobaczyć zdjęcia, wejdź w galerię u góry artykułu.
Mieszkańcy przynieśli znicze i wspominali prezydenta Gdańska, który zmarł w szpitalu w wyniku ran zadanych przez nożownika podczas niedzielnego finału WOŚP. Posłuchaj wypowiedzi pogrążonych w żałobie uczestników wiecu:
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że dzień pogrzebu Pawła Adamowicza będzie dniem żałoby narodowej. Już teraz flagi w całym Gdańsku są opuszczone do połowy masztu. Z kolei w urzędzie miasta jeszcze do piątku będzie można wpisywać się do księgi kondolencyjnej.
Zabójca prezydenta Adamowicza, 27-letni Stefan W., został przesłuchany przez prokuraturę. Nie przyznaje się do winy i odmawia składania wyjaśnień. Sprawca usłyszał zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Grozi mu nawet dożywocie.
Księga kondolencyjna
Od godziny 10:00 we wtorek (15 stycznia) będzie można wpisać się do księgi kondolencyjnej, dedykowanej Pawłowi Adamowiczowi. Zostanie ona wystawiona w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, w sali 107 na pierwszym piętrze. Będzie tam do godziny 15:00 w piątek (18 stycznia).
Pomoc psychologiczna
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku uruchomił całodobową pomoc psychologiczną. Poniżej podajemy numery telefonu do Punktu Interwencji Kryzysowej Fundacji Fosa. Zadzwonić może każdy, kto potrzebuje wsparcia w tych trudnych dla gdańszczan chwilach.
Zobacz także: Paweł Adamowicz nie żyje. Jerzy Owsiak rezygnuje z szefowania fundacji WOŚP! [KONFERENCJA]
Tel. komórkowy: 787 960 860.
Tel. stacjonarny: 58 347 82 82.