Bakteria New Delhi w Gdańsku!
- Bakterię New Delhi wykryto u pacjenta Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej po przeszczepieniu serca w nocy z 22 na 23 lipca. Ze względu na potrzebę zabezpieczenia pacjentów, którzy byli w kontakcie z zainfekowanym chorym, tego samego dnia rano zamknięto oddział oraz przesunięto zabiegi operacyjne zaplanowane w tym czasie - mówi dr hab. n. med. Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.
Tesco i Makro wycofują wiele produktów! Groźna bakteria w mrożonkach
- Działania nie wymagały wypisywania pacjentów już hospitalizowanych, niemniej potrzebne było ograniczenie przyjęć planowych. Aktualnie nie jest możliwe określenie terminu, jak długo to działanie prewencyjne będzie potrzebne. Jednak już rozpoczęliśmy na niewielką skalę realizację przyjęć planowych w taki sposób, aby pacjenci hospitalizowani oraz ci nowo przyjęci byli bezpieczni - dodaje dr hab. n. med. Tomasz Stefaniak.
Polecany artykuł:
Aktualnie w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku hospitalizowanych jest pięciu pacjentów z wykrytą bakterią New Delhi. Jak informuje UCK, osoby te są leczone w Klinice Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych, Klinice Hematologii i Transplantologii oraz w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym.
Groźne bakterie E. Coli w wodzie niegazowanej! GIS wycofał ją ze sprzedaży!
Z podanych informacji wynika, że w Klinice Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej, poza pierwszym pacjentem z rozpoznaną infekcją, hospitalizowana jest także inna chora, u której również stwierdzono zakażenie bakterią New Delhi.
- Wobec wszystkich wspomnianych pacjentów postępujemy zgodnie z procedurą opracowaną na wypadek tego typu sytuacji, co oznacza, że objęci są odpowiednią opieką i poddani izolacji - uspokaja dr hab. n. med. Tomasz Stefaniak.