Chodzenie na szczudłach to trudna sztuka. Możecie się jej nauczyć w Szkole Teatru Ulicznego!

i

Autor: fot. Fundacja Teatru Snów, www.facebook.com/fundacja.teatru.snow1/photos_stream Chodzenie na szczudłach to trudna sztuka. Możecie się jej nauczyć w Szkole Teatru Ulicznego!

GDAŃSK: Powstała nowa szkoła... dla klaunów, żonglerów i szczudlarzy.

2016-03-06 15:17

To jedyna taka placówka w Polsce! Fundacja Teatru Snów otworzyła w Gdańsku Szkołę Teatru Ulicznego. Będzie można nauczyć się tu organizowania parad, happeningów czy widowisk plenerowych, a także śpiewu, tańca, żonglowania i chodzenia na szczudłach. Bezpłatne zajęcia odbywają się w piątki i soboty.

Bycie kuglarzem nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Potrzeba kilku miesięcy pracy, wielkiego samozaparcia i nieskończonych pokładów cierpliwości by nauczyć się żonglowania, chodzenia na szczudłach czy tańca z ogniem. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o karierze artysty ulicznego lub organizatora happeningu koniecznie zajrzyj na Uczniowską 22 w Gdańsku-Letnicy. Właśnie powstała tam Szkoła Teatru Ulicznego, w której zdobędziesz wszystkie przydatne umiejętności i to zupełnie za darmo.

W gdańskiej Szkole Teateru Ulicznego nauczycie się mi.in organizacji widowisk plenerowych i happeningów.

i

Autor: fot. Fundacja Teatru Snów, www.facebook.com/fundacja.teatru.snow1/photos_stream W gdańskiej Szkole Teateru Ulicznego nauczycie się mi.in organizacji widowisk plenerowych i happeningów.

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych prowadzą czołowi twórcy teatru ulicznego w Polsce. Program obejmuje: różne stylistyki (parada, widowisko, akcja), elementarne zadania aktorskie, działanie w różnych przestrzeniach (relacje z partnerami i obiektami), scenografię widowisk plenerowych (konstrukcje, obiekty i rekwizyty), taniec i ruch komponowany, głos w otwartej przestrzeni i śpiew, naukę chodzenia na szczudłach i gry na szczudłach, fire-show i żonglerkę przyborami i kijami, grę na instrumentach perkusyjnych, klaunadę, maski (techniki wykonania i grę w maskach) oraz historię teatru (w szczególności plenerowego).

Nauka w gdańskiej Szkole Teatru Ulicznego potrwa 18 miesięcy. Zakończą ją pokazy i spektakle dyplomowe - uczniowie będą musieli przygotować rozbudowane etiudy. Bezpłatne zajęcia ruszyły na początku marca, a spotkania odbywają się w piątki w godz. 17-21 i soboty w godz. 10-18 w Domu Otwartym w Gdańsku-Letnicy (ul. Uczniowska 22). Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Fundacji Teatru Snów.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki