Polecany artykuł:
Celem Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku jest promocja sportu oraz popularyzacja wśród młodych gdańszczan tradycji morskiej. Udział w rejsach jest bezpłatny. W 2018 roku odbyło się 230 zajęć wodnych, 41 spotkań w Narodowym Muzeum Morskim i 803 spotkania Klubu Edukacji Morskiej. W sumie z zajęć skorzystało 2492 osób - dzieci oraz młodzież.
Zajęcia odbywają się na łódkach Optimist i w kajakach. Prowadzone są lekcje wioślarskie, rejsy łódkami turystycznymi oraz Oldtimerami. Młodzież podczas rejsów uczy się podstaw żeglowania, pogłębia wiedzę z dziedziny historii, geografii i biologii oraz poznaje swoje miasto od strony wody. O szczegółach powiedział nam Dariusz Wołodźko z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Gdańsku. Posłuchaj:
Od stycznia trwają zapisy na zajęcia w Narodowym Muzeum Morskim dla przedszkolaków i uczniów klas 0-3. Z kolei od marca rusza nowy system zapisów na praktyczne zajęcia wodne.
OSUNIĘCIE KLIFU W ORŁOWIE. ZOBACZ ZDJĘCIA!
Tegoroczną zmianą w stosunku do poprzedniego roku jest zwiększenie wielkości przyjmowanych grup, odwiedzających Narodowe Muzeum Morskie. Limit poszedł w górę z 15 do 25 osób. Wydłużono też sezon do połowy października. Zajęcia wodne rozpoczynają się tradycyjnie po długim weekendzie majowym i nie odbywają się podczas wakacji.