Jak zapewnia dr Halina Bonapo, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdańsku, po rozpatrzeniu informacji z kontroli wewnętrznej wspomnianych kąpielisk, są one przygotowane na przyjęcie turystów i mieszkańców. Kąpiel w morzu nie stanowi żadnego zagrożenia. Odpowiednie badania i analizy zostały wykonane zgodnie z metodami referencyjnymi na zlecenie Gdańskiego Ośrodka Sportu. Co więcej, sanepid nie widzi przeciwwskazań, by wchodzić do wody również w obszarze pozostałych kąpielisk w regionie.
Kąpieliska w Gdańsku [WARUNKI | GODZINY OTWARCIA]
- Dom Zdrojowy Brzeźno (czynne w godzinach 9:30 - 17:30)
- Molo Brzeźno (czynne w godzinach 9:30 - 17:30)
- Sobieszewo (czynne w godzinach 9:30 - 17:30)
- Stogi (czynne w godzinach 9:30 - 17:30)
- Jelitkowo (czynne w godzinach 9:30 - 17:30)
- Orle (czynne w godzinach 9:30 - 17:30)
- Klipper (czerwona flaga - czynne od 1 lipca)
- Świbno (czerwona flaga - czynne od 1 lipca)
Aktualne warunki na gdańskich kąpieliskach sprawdzisz na stronie internetowej.
Kąpieliska w Gdańsku - przydatne informacje
Zakaz wprowadzania zwierząt na plaże obowiązuje wyłącznie na terenie kąpielisk strzeżonych (w terminie od 24 czerwca do 31 sierpnia każdego roku). Kąpieliska oznaczone są stosownymi tablicami informującymi o wspomnianym zakazie.
Zakaz kąpieli obowiązuje 50 metrów po obu stronach ujścia Potoku Jelitkowskiego oraz 50 metrów po obu stronach molo w Brzeźnie.
Całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych na obszarze Kąpielisk Morskich w Gdańsku obowiązuje od 2009 roku. Zakaz nie dotyczy posadowionych na plażach i kąpieliskach obiektów gastronomicznych. Za złamanie zakazu palenia grozi mandat w wysokości od 20 do 500 zł.
Na plaży obowiązuje też całkowity zakaz spożywania alkoholu, z wyjątkiem wyznaczonych obiektów gastronomicznych.
Aby uzyskać zgodę na rozpalanie ogniska na jednej z gdańskich plaż, należy zgłosić się do Urzędu Morskiego, a następnie do MOSiR w Gdańsku.