Animator

i

Autor: Shutterstock

Szok!

Komunia 2025 to nowy wymiar świętowania! Tańczące misie i dmuchane zamki są normą

2025-03-28 9:40

Czasy skromnych i rodzinnych obiadów po uroczystościach komunijnych zdają się odchodzić w zapomnienie. Pierwsza Komunia Święta w 2025 roku zapowiada się równie hucznie, jak w poprzednich latach. Dmuchane zamki i tańczące misie to tylko niektóre z atrakcji, jakie rodzice przygotowują dla swoich pociech. Przepych nadal króluje.

Super Express Google News
Komunia córki Cichopek i Hakiela

Spis treści

  1. Pierwsza Komunia Święta 2025
  2. Komunia 2025 to nie lada wydatek. Atrakcje dla dzieci sporo kosztują

Pierwsza Komunia Święta 2025

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowy moment w życiu dziecka i jego rodziny, mający głębokie znaczenie duchowe. W Polsce od lat dzień ten jest pełen emocji, wzruszeń i radości, który na długo pozostaje w pamięci.

Przed laty po ceremonii w kościele rodzina spotykała się w domu i spędzała wspólny czas przy skromnych posiłkach, a dzieci nie otrzymywały drogich prezentów i nie było animatorów. Współcześnie oprócz duchowego wymiaru, coraz większą rolę w uroczystości zaczyna odgrywać rozrywka i konsumpcjonizm. W 2025 roku przyjęcia komunijne to już zupełnie nowy poziom bowiem rodzice oraz firmy eventowe prześcigają się w pomysłach, by dzień ten był niezapomniany. Nic więc dziwnego, że idąc na komunię, można poczuć się jak na weselu. 

Komunia 2025 to nie lada wydatek. Atrakcje dla dzieci sporo kosztują

Przyjęcia komunijne ewoluowały, stając się coraz bardziej wystawne. Rodzice organizują je w restauracjach, przykładając wagę do wyszukanego menu, eleganckich dekoracji i profesjonalnej oprawy muzycznej. Obecność fotografa jest niemal obowiązkowa, a coraz częściej angażuje się również DJ-a.

Pani Natalia, w rozmowie z portalem eDziecko.pl, wspominała komunię swojej kuzynki, na której nie zabrakło wypożyczonego auta, sukienki szytej na miarę, imprezy w domu weselnym z animatorką oraz bogatego poczęstunku. Wśród prezentów królowały koperty, ale pojawiły się także bilety na koncert, smartwatch i nowy iPad.

Standardem są także dmuchane zamki, zjeżdżalnie i baseny z piłeczkami, bowiem według rodziców atrakcje dla dzieci to kluczowy element udanego przyjęcia komunijnego. Animatorzy mają więc ręce pełne roboty.

Dziś tego typu imprezy trudno już sobie wyobrazić bez animatora. To standard. Jeśli nie zapewnia go lokal, w którym jest organizowane przyjęcie, rodzice sami go zatrudniają i bardzo dobrze, bo taka impreza byłaby dla dzieci nudna, a animator ciekawie organizuje im czas. Jeśli jest taka możliwość - na świeżym powietrzu, gdzie odbywają się różnego rodzaju zabawy ruchowe. A jeśli nie - przygotowuje ciekawe gry i warsztaty w środku - mówiła w rozmowie z eDziecko.pl Małgorzata Król-Smagała z lubelskiej firmy eventowej.

Jak więc można się domyślać, obecnie koszt organizacji przyjęcia komunijnego, na którym króluje przepych, jest bardzo wysoki. Godzina pracy animatora to wydatek rzędu 200 zł wzwyż, natomiast wynajęcie dmuchańca kosztuje 700-1000 zł, więc naprawdę sporo. Oczywiście nie każdy decyduje się na takie atrakcje - nadal wiele rodzin świętuje komunię swojego dziecka skromnie w domach bez dodatkowych "umilaczy".

Pierwsza Komunia Święta w czasach PRL-u. Zobacz, jak to kiedyś wyglądało

Czytaj więcej o polskim samorządzie w serwisie Polski Samorząd

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki