Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Takie rzeczy tylko w Gdańsku!

i

Autor: Jakub Szlaszyński/gdansk.pl

atrakcje

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Takie rzeczy tylko w Gdańsku!

2024-07-22 13:14

Wystawa Kosmiczna Baza to gratka dla dużych i małych pasjonatów Kosmosu. Wprost z głównego placu Hevelianum przenieść się można na Międzynarodową Stację Kosmiczną, żeby jako astronauci eksplorować i prowadzić doświadczenia.

Wystawa Kosmiczna Baza

Innowacyjna przestrzeń wystawiennicza Kosmiczna Baza zajmuje ponad 100 m kw. i składa się z 10 stanowisk. Dzięki nowoczesnemu stanowisku kontroli pojazdów kosmicznych, zwiedzający przejmuje sterowanie nad łazikiem i poznaje topografię powierzchni wybranego przez siebie ciała niebieskiego.

Może też spróbować własnych sił w sztuce precyzyjnego dokowania statku kosmicznego z astronautami do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Albo wykonać doświadczenie Galileusza, czyli przekonać się, że przy braku atmosfery przedmioty o różnych masach spadną w tym samym czasie.

Dzięki komorze mgłowej Wilsona zobaczymy niewidoczne na co dzień otaczające nas promieniowanie jonizujące, co pozwoli nam przekonać się, że jego małe dawki są naturalne i nieszkodliwe.

W jaki sposób technologie kosmiczne wpływają na nasze codzienne życie na planecie Ziemia? I tego się dowiecie, wystawa przybliża działanie systemów nawigacji, takich jak GPS czy Galileo.

Model stacji kosmicznej NASA

Głęboką immersję zapewnią zwiedzającemu materiały multimedialne, jak i model Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pochodzący z agencji kosmicznej NASA.

Interaktywna wystawa o Kosmosie prezentowana w Hevelianum, to doskonały sposób na łączenie nauki z zabawą w niezwykłej scenerii. Kosmiczna Baza oferuje wiele interaktywnych atrakcji. Dzieci, młodzież oraz dorośli mogą wspólnie eksplorować tajemnice Wszechświata, korzystając z nowoczesnych aplikacji multimedialnych, symulatorów i stanowisk manualnych

- mówi Wioleta Szafryna z Mobilnego Centrum Nauki Kosmiczna Baza. 

Kosmiczna Baza powstała dzięki połączeniu sił Politechniki Gdańskiej i Polskiej Agencji Kosmicznej. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój.

Ekspozycja będzie dostępna jeszcze do 1 września, od wtorku do niedzieli, w godzinach 10 - 18.

Ceny biletów: ulgowy/28 zł, normalny/35 zł, grupowy/25 zł

GALERIA: Dzik z Gdyni merda ogonkiem jak piesek. Nagranie z TikToka hitem internetu

Nocna zmiana - Ziobro miękiszon

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki