Doświadczony psycholog, psychoterapeuta, kurator zawodowy zmotywują uczestnika projektu do pogłębionej pracy nad sobą, swoim charakterem i niepożądanymi zachowaniami. Psychoterapia będzie miała m.in. charakter grupowy.
Czytaj także: Koncert "30 lat wolności" w Gdańsku 4.06.019. Zobacz, kto wystąpi! [LISTA ARTYSTÓW]
W ofercie wsparcia są także spotkania wyjazdowe - pod okiem specjalisty psychoterapii uzależnień uczestnicy poszukają w sobie wrażliwości np. poprzez pracę z końmi. Realizacja projektu gdańskiego MOPR potrwa do grudnia bieżącego roku. Projekt powstał specjalnie dla osób stosujących przemoc w rodzinie.
- Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, w pracy czy szkole, agresji w jej każdej postaci jest priorytetem wśród działań pomocowych miasta – mówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.
Zainteresowanych uzyskaniem wsparcia powinny skontaktować się z panią Dorotą Modrzyńską, tel. 602 592 251 z Instytutu Psychoterapii i Psychotraumatologii „Triada” w Gdańsku (to podmiot realizujący projekt na zlecenie MOPR). Szczegółowych informacji udzielają także: Magdalena Szerszyńska i Wojciech Heyke z MOPR, tel. 58 342 31 79 w godzinach pracy Ośrodka.