Nagły alert RCB. SMS-y trafią do tysięcy Polaków. Co się dzieje?

i

Autor: shutterstock, twitter Alerty RCB związane z silnym wiatrem w północnej Polsce.

Uważajcie!

Nagły alert RCB. SMS-y trafią do tysięcy Polaków. Co się dzieje?

2024-02-02 14:15

Złowieszcze wiadomości trafią do tysięcy Polaków. W piątek (2 lutego) wydano nagły alert RCB. Co się dzieje? Wszystko z powodu prognozowanego przez synoptyków silnego wiatru. Wiać może z prędkością nawet do 90 km/h. Gdzie będzie najgorzej i jak zabezpieczyć się przed wichurą? Szczegóły poniżej.

Alert RCB. SMS-y dostało tysiące Polaków. Uwaga na silny wiatr

- Uwaga! Dziś w nocy i jutro (02/03.02) prognozowany silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr - komunikat o takiej treści otrzymało lub otrzyma wielu z nas. To alert RCB dotyczący silnego wiatru, który ma pojawić się w nocy z piątku na sobotę (2/3 lutego) w północnej Polsce. Alert RCB dotyczy powiatów w dwóch województwach: pomorskim i zachodniopomorskim. Chodzi o powiaty:

  • słupski i Słupsk,
  • lęborski,
  • wejherowski,
  • pucki,
  • sławieński,

Ostrzeżenia IMGW przed wichurami. Gdzie będzie najgorzej?

O silnym wietrze w północnej Polsce ostrzega również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Najpoważniejsza sytuacja, jak zwraca uwagę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, jest w kilku powiatach woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego. Alertami meteo IMGW objęte są też województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu - czytamy w komunikacie IMGW. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i południowego zachodu. Największe porywy wiatru prognozowane są w nocy - tak z kolei IMGW ostrzega przed wiatrem woj. pomorskie i zachodniopomorskie.

Kiedy należy spodziewać się ustania silnego wiatru? Prognozy IMGW na weekend zakładają, że sytuacja uspokoi się w sobotę (3 lutego) po południu. Do tego czasu warto śledzić na bieżąco prognozy pogody i komunikaty na swoich telefonach.

Ekstremalne rekordy pogodowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Najwyższa temperatura powietrza została zanotowana w Prószkowie w woj. opolskim. Ile wynosiła?
Raport - Co dzieje się na Ukrainie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki