Na strych trzeba było wejść przy użyciu siły. Za kominem mundurowi zobaczyli wiszącego mężczyznę. Policjanci błyskawicznie ruszyli w jego kierunku. - Jeden z nich podtrzymał desperata, aby drugi mógł przeciąć linę. Po ułożeniu poszkodowanego na podłodze, udrożniono drogi oddechowe, a 54-latek po chwili zaczął oddychać. Sierż. sztab. Arnold Wandtke oraz sierż. Krzysztof Bełdycki wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji, został uratowany - podaje Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.
Najbardziej budujące momenty w pracy policjanta to takie, gdy można powiedzieć, że udało się pomóc człowiekowi w potrzebie. - Jeśli widzisz, że ktoś z twoich bliskich jest smutny bądź przygnębiony, nie pozostawaj obojętny. Zapytaj, co możesz zrobić, uczul osoby z otoczenia na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie bądź zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń na numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać lokalizację. Pamiętaj, że w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas - apelują służby.
Pomocy w trudnych momentach można szukać w odpowiednich instytucjach. W Trójmieście jedną z nich jest Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 w Gdańsku. Telefon 58 511 01 21 jest czynny całą dobę. Jeśli czujesz taką potrzebę, skorzystaj z bezpłatnego telefonu zaufania dla dorosłych 116 123 (codziennie od 14:00 do 22:00). Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 odpowiada każdego dnia przez 24 godziny.