Dzięki takiej współpracy z obywatelami policja może działać skutecznie nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia nie widać bezpośrednio lub występuje ono tylko co jakiś czas. Każdy mieszkaniec może sam wpłynąć na poziom bezpieczeństwa. Dzięki programowi można podzielić się własnymi spostrzeżeniami, ale też sprawdzić, jakie niebezpieczeństwa czyhają w naszej okolicy.
Na mapie znajdziemy informacje o kradzieżach, rozbojach, wymuszeniach, pobiciach, oszustwach, przestępstwach na tle seksualnym, przestępstwach narkotykowych, przestępczości nieletnich oraz innych najbardziej uciążliwych społecznie wykroczeniach. Uwzględniono także wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach samochodowych. Do 24 marca (piątek) otrzymano w województwie pomorskim dokładnie 12180 takich zgłoszeń.
Polecany artykuł:
Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przypominają, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997. Mundurowi proszą również o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, gdyż każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dostępna tutaj.