Poznaj historię swojej rodziny w Muzeum Emigracji

i

Autor: Fot. Materiały prasowe Poznaj historię swojej rodziny w Muzeum Emigracji

Poznaj historię swojej rodziny. Wiemy, gdzie w Gdyni za darmo odtworzysz drzewo genealogiczne

2016-10-17 13:48

Obecnie genealogia przeżywa istny renesans. Coraz więcej osób decyduje się na odtworzenie swojej rodzinnej historii. Istnieje też coraz więcej narzędzi, które pomagają w dotarciu do informacji sprzed wielu lat. Można skorzystać oczywiście z usług specjalistów od przeczesywania archiwaliów, można jednak również złożyć wizytę np. w Muzeum Emigracji w Gdyni. To właśnie tutaj za darmo pomogą nam odtworzyć rodzinne drzewo genealogiczne. 

Poszukiwanie rodzinnych korzeni ułatwia tu od jakiegoś czasu dostępność jednej z największych na świecie genealogicznych baz danych ancestry.com. Na chętnych czekają setki milionów skanów oryginalnych dokumentów. - Przygotowaliśmy dla chętnych 6 stanowisk komputerowych. Dodatkowo w poszukiwaniach śladów z przeszłości pomagają nasi wolontariusze, a dwa razy w tygodniu można przyjść na konsultacje ze specjalistami od genealogii - opowiada nam Katarzyna Mejna z Muzeum Emigracji. 

Do 21 grudnia, w każdą środę w godzinach 15.00-18.00 (z wyjątkiem 2 listopada), specjaliści od poszukiwań genealogicznych będą pełnić przy stanowiskach dyżury. Dominik Pactwa i Marcin Maniecki pomogą zarówno w obsłudze strony, jak i podpowiedzą, jak skutecznie prowadzić poszukiwania przodków. 

Muzeum Emigracji na tropie przodków 

Ancestry.com to skarbnica dokumentów niezwykle przydatnych w poszukiwaniach genealogicznych – obok aktów narodzin, małżeństw i zgonów, dostępne są tu także spisy ludności z różnych krajów, listy pasażerów emigrujących z Europy do Stanów Zjednoczonych, Kanady i innych państw, rejestry wojskowe, książki adresowe czy kolekcje nekrologów.

W Stanach Zjednoczonych dostęp do ancestry.com oferują m.in. biblioteki i archiwa państwowe. W Polsce Muzeum Emigracji jest pierwszą instytucją publiczną, która umożliwia korzystanie z zasobów zgromadzonych w serwisie. Z sześciu ogólnodostępnych, multimedialnych stanowisk genealogicznych można korzystać w godzinach otwarcia Muzeum bez konieczności zapisów.

Zobacz też: Gdańsk, Gdynia i Sopot z 1940 roku. Archiwalne nagrania, które trzeba zobaczyć. "Coś niesamowitego !" [WIDEO]

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki