W końcówce 2022 roku i na początku stycznia ponownie zrobiło się głośno o sprawie Iwony Wieczorek. Wciąż nie brakuje tych, którzy wierzą w szczęśliwy finał i czekają na przełom. Przed świętami Bożego Narodzenia policja otoczyła taśmą i zabezpieczyła teren wokół i budynek Nowej Zatoki w Sopocie. Zabezpieczenie odbywa się na zlecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie. Budynku wciąż pilnują policjanci.
Śledczy działają w Zatoce Sztuki. Prokuratura milczy w sprawie Iwony Wieczorek
Co obecnie dzieje się na terenie Nowej Zatoki? Wiemy na pewno, że funkcjonariusze sprawdzali studzienki kanalizacyjne znajdujące się w pobliżu budynku. Przekopywana była również plaża przed klubem, a teren był sprawdzany przy pomocy wykrywaczy metali. W akcji brał udział również pies tropiący. We wtorek (3 stycznia 2022 r.) prokurator Karol Borchólski powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że czynności na miejscu są w dalszym ciągu realizowane. - Trudno powiedzieć, kiedy śledczy je zakończą - dodał Borchólski.
Prokuratura wciąż nie ujawnia, czy zabezpieczenie terenu ma związek ze śledztwem w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek, bo właśnie Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie prowadzi śledztwo w tej sprawie. W galerii, którą zamieszczamy pod tekstem opisujemy historię sprawy, która jest w toku od ponad 12 lat.
Lokal, gdzie obecnie mieści się Nowa Zatoka, powstał ponad dziesięć lat temu, jako Zatoka Sztuki na terenie wydzierżawionym przez miasto spółce rodzeństwa T. Władze Sopotu chciały tam stworzyć kulturalną wizytówkę miasta. Zatokę Sztuki opisywały media w związku ze sprawą przestępstw seksualnych Krystiana W. i innych osób, do których miało dochodzić też na terenie klubu.