Eksperci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie we współpracy z Fundacją Gospodarki i Administracji Publicznej (GAP) oraz Grupą LUX MED opracowali Indeks Zdrowych Miast. Wyniki prac obrazują, jak polskie miasta dbają o podstawowe dziedziny związane ze zdrowiem swoich mieszkańców.
W prowadzonych w 2022 roku pracach analizie poddano wszystkie polskie miasta na prawach powiatu. Zostały one oceniane na podstawie analizy dostępnych baz statystycznych m.in. w zakresie: demografii, zdrowia, edukacji, mieszkalnictwa, warunków społeczno-ekonomicznych, kultury, środowiska oraz programów publicznych.
W kolejnej edycji zebrane zostaną statystyki będą rozszerzone o wyniki badań ankietowych, które skierowane są do władz lokalnych i mieszkańców miast na prawach powiatu.
Uzyskane odpowiedzi pozwolą uszczegółowić diagnozę tego, jakie miasta tworzą warunki dla jakości życia i zdrowia swoich mieszkańców
– wyjaśniają eksperci.
Polecany artykuł:
W ramach projektu przeprowadzamy badania ankietowe, którego celem jest pozyskanie dodatkowych, wykraczających poza dane statystyczne informacji, pozwalających zidentyfikować występujące w poszczególnych obszarach tematycznych silne i słabe strony funkcjonowania badanych jednostek terytorialnych
– dodają.
Pytania kierowane do mieszańców ukierunkowane są na dokonywanie przez nich ocen obecnego poziomu zdrowotności miast, identyfikacji istniejących problemów oraz wskazania preferowanych kierunków działań w przyszłości.
Ankieta dla mieszkańców dostępna jest tutaj.
Numerologia numeru mieszkania