Szczepienia przeciw COVID-19 w Pomorskiem. Rejestracja dla 70-latków rusza 22 stycznia! [INFORMATOR]

2021-01-21 14:15

Rejestracja na szczepienie przeciwko COVID-19 dla pacjentów w wieku od 70 do 79 lat rusza w piątek, 22 stycznia 2021 roku. Chęć zaszczepienia się mogą już jednak zgłaszać wszystkie osoby dorosłe. Podpowiadamy seniorom, jak się zarejestrować. Młodszym pacjentom przypominamy, gdzie można wypełnić stosowny formularz. Szczepienia na koronawirusa prowadzone są w wielu miejscach w Polsce. Jak zatem załapać się na darmowe szczepienie przeciw COVID-19? To bardzo proste. Zobacz, co zrobić, by się zaszczepić.

Jak zgłosić chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19? Wypełnij formularz online!

Od 15 stycznia trwa etap powszechnych szczepień przeciw COVID-19 w Polsce. Każdy pacjent, który skończył 18 lat, ma możliwość zgłoszenia chęci zaszczepienia się na koronawirusa. Wystarczy wypełnić formularz online na rządowej stronie internetowej www.gov.pl/web/szczepimysie. Należy jednak pamiętać, że zgłoszenie i rejestracja to dwie różne rzeczy. Na konkretny termin możemy zarejestrować się dopiero, gdy ruszą szczepienia dla naszej grupy (wiekowej bądź zawodowej). Kto może rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19 już dziś? O tym poniżej...

Szczepienie przeciwko COVID-19 dla seniorów. Od 22 stycznia otwarta rejestracja dla 70-latków

Od 15 stycznia 2021 roku pacjenci powyżej osiemdziesiątego roku życia mogą rejestrować się na szczepienie przeciw koronawirusowi na konkretny termin. Dla osób, które skończyły siedemdziesiąt lat, rejestracja rusza tydzień później, czyli dokładnie 22 stycznia 2021 roku. Szczepienia seniorów w tym wieku, zgodnie z aktualnie dostępnym harmonogramem, mają być realizowane od 25 stycznia.

Rejestracji można dokonać na trzy sposoby. Opisujemy je pod materiałem wideo.

Pierwsze szczepienia przeciwko COVID w Trójmieście.

Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19. Jak to zrobić? Są trzy sposoby

  • Rejestracja przez telefon, dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię pod numerem 989.

Potrzebny jest PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Oznacza to, że możemy bez problemu zarejestrować rodziców bądź dziadków.

  • Rejestracja online, logując się do e-Rejestracji na pacjent.gov.pl.

Potrzebny jest Profil Zaufany. System proponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się w pobliżu miejsca zamieszkania pacjenta.

  • Rejestracja w wybranym punkcie szczepień.

Mapa punktów oraz dane kontaktowe do każdego z nich dostępne są na stronie internetowej.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki