Matka z synkiem ponad godzinę walczyli o życie w morzu. Ile stopni ma Bałtyk o tej porze roku?

i

Autor: Shutterstock; Wojciech Strozyk/REPORTER

Nowe fakty

Tragedia na Bałtyku. Ujawniamy, co widać na monitoringu. Dziecko tuli się do mamy

2023-07-01 17:24

Nowe, wstrząsające fakty na temat dramatu, do którego doszło 29 czerwca na Bałtyku. Matka oraz jej 7-letni synek wypadli wówczas z pokładu statku do wody. "Super Expressowi" udało się nieoficjalnie dowiedzieć, co działo się na chwilę przed tragedią i co widać na monitoringu.

W sobotę, 1 lipca śledczy poinformowali o nowym kierunku śledztwa o dramacie do którego doszło w czwartkowe popołudnie, 29 czerwca. - W wyniku podjętych czynności w sprawie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku dotyczącej śmierci dwojga polskich obywateli aktualnie śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w sprawie zabójstwa dziecka i targnięcia się na życie przez matkę – przekazała PAP w sobotę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

"Super Expressowi" udało się nieoficjalnie dowiedzieć, co widać na zapisie z monitoringu. Kobieta trzyma dziecko, które obejmuje ją na wysokości bioder. Ustalono, że dziecko było niepełnosprawne. Śledczy muszą teraz przeprowadzić żmudne śledztwo, przesłuchać świadków tego zdarzenia i dokładnie odtworzyć przebieg tragedii. Na statku zainstalowanych jest mnóstwo kamer, które z pewnością zarejestrowały, co działo się feralnego dnia na pokładzie. Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że zarówno wózek jak i telefon rodziny zostały zabezpieczone przez śledczych. To także może przynieść sporo odpowiedzi na pytania, które stawiają służby.

Swoje śledztwo prowadzi również szwedzka strona. - Wszczęliśmy wstępne śledztwo, w którym kwalifikacja przestępstwa - to morderstwo, ale nie ma podejrzanego. Śledztwo ma na celu próbę wyjaśnienia, co się stało (na promie) - informowała w piątkowym komunikacie prokurator Stina Brindmark z prokuratury w Karlskronie. W piątek rzecznik Komendy Głównej Policji przekazał, że zarówno kobieta jak i jej synek zmarli w szpitalu.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

Całodobowe centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym 800 70 22 22

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212

Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108

Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123

pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Matka Polka skacze ratować synka który wypadł za burtę promu. Rekonstrukcja zdarzeń
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki