Nieruchomości w Gdańsku. Gdzie jest najdrożej?
W ostatnim czasie ceny nieruchomości w Gdańsku - podobnie jak w wielu innych miastach w Polsce - poszły w górę. Do takiej sytuacji przyczyniło się sporo czynników, na które tak naprawdę nie mieliśmy i nadal nie mamy wpływu. W pięknym i jakże popularnym mieście nad Motławą gospodarka nieustannie się rozwija, więc tym samym mieszkania są coraz droższe. Gdzie jednak jest najdrożej?
Z pewnością nikogo nie zdziwi fakt, że nadal najwięcej kosztować będzie mieszkanie w centrum, a dokładnie na Śródmieściu, które jest wręcz sercem miasta. To właśnie w tej okolicy znajdują się takie zabytki i atrakcje jak Długi Targ, Żuraw czy Bazylika Mariacka - to bez wątpienia główny punkt turystyczny.
Deweloperzy są świadomi, że sporo osób będzie chciało kupić w takiej lokalizacji lokal bądź mieszkanie, by w przyszłości stało się inwestycją, więc ich ceny są wyższe niż w innych miejscach. Zgodnie z danymi podanymi przez portal dziennikbaltycki.pl, cena za metr kwadratowy nieruchomości na Śródmieściu wynosi 17 422 zł. Jeśli jesteście ciekawi, jak przedstawiają się cenowo inne dzielnice miasta, zachęcamy do sprawdzenia naszej galerii zdjęć poniżej.
Zakup nieruchomości: co warto wiedzieć? O tym pamiętaj!
Coraz więcej osób w Polsce inwestuje w nieruchomości, o czym jednak warto pamiętać podczas podejmowania tak ważnej decyzji? Lokalizacja oraz cena - jak się okazuje - to nie wszystko! Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych aspektów, dzięki którym twoja inwestycja będzie jeszcze bardziej świadoma.
- Lokalizacja: kupując nieruchomość, zwróć uwagę na otoczenie, dostęp do komunikacji, sklepów czy przychodni, bowiem w przyszłości może wpłynąć to na wartość mieszkania.
- Stan techniczny: przed zakupem sprawdź - najlepiej z fachowcem - stan techniczny budynku, czyli instalację, fundamenty oraz izolację.
- Status prawny: spotkaj się z doradcą prawnym i upewnij się, czy z nieruchomością na pewno wszystko jest w porządku.
- Koszty dodatkowe: przed zakupem weź pod uwagę, że pojawią się również koszty dodatkowe, takie jak np. notariusz.
- Kredyt: jeśli chcesz wziąć kredyt na nieruchomość, przed tym sprawdź swoją zdolność, oprocentowanie w bankach i warunki spłaty kredytu.
Polecany artykuł: