Warto zgłosić się do sztabów już teraz, zazwyczaj chętni zgłaszają się za późno, gdy listy są już zamknięte. A tu potrzeba czasu na formalności: każdy wolontariusz otrzymuje imienny identyfikator ze zdjęciem, upoważniający do zbierania pieniędzy.
Wielka Orkiestra 2023 na co zbierają?
Tym razem akcja odbędzie się pod hasłem „Tu wszystko gra OK”. Natomiast cel zbiórki to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Zebrane datki zostaną przekazane na zakup nowoczesnego sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.
Fundacja chce kupić m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne, polisomnografy, przenośne spirometry, systemy do badań bronchoskopowych, bronchoskopy, sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc, systemy elektrokoagulacji i kriosondy.
W Gdyni działają cztery sztaby: Gdynia dla Orkiestry z siedzibą w Ymce, Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni i stowarzyszenia In gremio, a także sztaby w Teatrze Miejskim oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8. Ostatni z nich zamknął już rejestrację wolontariuszy. Natomiast pozostałe wciąż przyjmują chętnych, którzy chcieliby pomóc w zbiórce.
W największym sztabie – Gdynia dla Orkiestry – zostały ostatnie miejsca dla wolontariuszy. Jak się zgłosić? Należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie internetowej sztabu. Podobnie wybierajac inny sztab, zarejestrujemy się nie wychodząc z domu.
W akcję może się zaangażować każdy – bez względu na wiek. W przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie wolontariusza musi podpisać rodzic lub opiekun prawny.
Każdy może również założyć swoją eSkarbonkę i zbierać datki online. Zainteresowani przedsiębiorcy mają też szansę ustawić w swojej firmie skarbonę stacjonarną. Można ją zarejestrować na stronie gdyniadlaorkiestry.pl.