Do tej pory w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowano w Sopocie ponad 160 inwestycji. Miasto przeznaczyło na ten cel w sumie około 30 milionów złotych.
Polecany artykuł:
- W Sopocie nie jest wymagana lista poparcia. Tak naprawdę każda osoba, która mieszka w Sopocie, nie musi być tu nawet zameldowana, może zgłosić swój projekt w Budżecie Obywatelskim. Wniosek może złożyć każdy mieszkaniec, który ukończył 16 lat. Może to zrobić też organizacja pozarządowa. I nie trzeba w to wkładać wielkiego wysiłku. Sporo rzeczy stoi po stronie urzędników. Nie trzeba wyceniać inwestycji, to robimy my - mówi Katarzyna Alesionek z Urzędu Miasta w Sopocie. - Bez zmian pozostają także kwoty przeznaczone na projekty ogólnomiejskie, tu mówimy o 2 milionach złotych i po 500 tysięcy złotych na każdą z czterech nieformalnych dzielnic Sopotu - dodaje urzędniczka. Posłuchaj:
Miasto w tym roku chce skupić się przede wszystkim na tzw. projektach miękkich.
Zobacz także: Arka Gdynia - Lechia Gdańsk: Gdzie oglądać na żywo derby Trójmiasta? [TRANSMISJA TV LIVE]
- Chcielibyśmy trochę bardziej uprzywilejować projekty miękkie. To mogą być zajęcia w Sopockich Domach Sąsiedzkich, spotkania, grupy sportowe. Wśród projektów o takim charakterze, które zostaną zgłoszone do puli zadań ogólnomiejskich, przynajmniej jedno zadanie zostanie przeznaczone do realizacji - mówi Katarzyna Alesionek. Posłuchaj:
Głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego odbędzie się między 8 a 23 września. Oddać swój głos może każda osoba deklarująca zamieszkanie na terenie Sopotu, która ukończyła 16 lat (nie jest wymagane, aby była ona zameldowana).