- Prezentowaliśmy już niemal wszystkie warszawskie legendy, a teraz opowiemy historię, która wydarzyła się 50 lat temu. W 1976 roku do Warszawy zawitał słynny zespół Abba by zarejestrować w studiu Telewizji Polskiej swój wyjątkowy koncert. Przeniesiemy się więc do lat siedemdziesiątych, do świata dyskotek, prywatek, na których królowały hity ikony muzyki pop, zespołu Abba. To będzie pokaz, który połączy pokolenia, bo każda generacja odkrywa Abbę na nowo – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, organizatora pokazów w Multimedialnym Parku Fontann na warszawskim Podzamczu.
Godziny pokazów w Multimedialnym Parku Fontann
Po ubiegłorocznym, wyjątkowym sezonie z bohaterami filmów Disneya, w tym roku organizatorzy przygotują nowy pokaz świetlno-dźwiękowy. Inauguracja nastąpi 1 maja, o godz. 21:30. Kolejne pokazy zaplanowane są w majówkę, codziennie do 4 maja, o tej samej godzinie. Później będzie można załapać się na kolejne pokazy w każdy piątek i sobotę według harmonogramu: maj/czerwiec/lipiec o godzinie 21:30, sierpień – 21:00 i wrzesień 20:30.
Gdzie odbywają się pokazy?
Pokazy odbywają się nieopodal Bulwarów Wiślanych, u podnóża Starego Miasta. Warszawskie fontanny od lat przyciągają setki tysięcy widzów, opowiadając magiczne historie i miejskie legendy. Spektakularne połączenie wody, obrazu, muzyki i świateł tworzy niezwykłe wieczorne widowisko, którego nie można przegapić.
W tym sezonie zespół Abba!
Tegoroczne pokazy, zatytułowane „Dancing Queen”, przeniesie widzów do 1976 roku, kiedy Warszawę odwiedził zespół Abba. Szwedzka grupa przyleciała do Polski w przededniu wydania płyty „Arrival”, aby nagrać koncert dla studio 2, niezwykle popularnego programu polskiej telewizji. Nowe widowisko w Multimedialnym Parku Fontann przypomni o historycznym wydarzeniu. W pokazie oprócz wody będą wykorzystane też efektowne projekcje laserowe.
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
W trakcie pierwszego pokazu inauguracyjnego (1 maja) na terenie Multimedialnego Parku Fontann zostanie wydzielona specjalna oznakowana strefa dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie wyposażona w podest dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Osoby niedosłyszące będą miały zapewnioną pętlę indukcyjną. Osoby niewidome i słabowidzące skorzystają z audiodeskrypcji. Wstęp na widowiska jest bezpłatny. Pokazy współfinansowane są ze środków m. st. Warszawy.