Polecany artykuł:
Podczas nadzwyczajnej Rady Warszawy odbyło się głosowanie dotyczące nadania zamordowanemu prezydentowi Gdańska honorowego obywatelstwa Warszawy. Wniosek Rafała Trzaskowskiego poparli wszyscy radni - łącznie 59 osób. Po głosowaniu zabrzmiały uroczyste hejnały Warszawy i Gdańska.
Czytaj także: Światełko pamięci dla Pawła Adamowicza. Tłumy warszawiaków pod Pałacem Kultury [WIDEO, AUDIO]
Pan Paweł Adamowicz, razem z m.st. Warszawą, prowadził politykę zerowej tolerancji dla uprzedzeń, ksenofobii i antysemityzmu. Uczestniczył, obok Prezydenta m.st. Warszawy jako jedyny Polak, w spotkaniu z papieżem Franciszkiem w trakcie konferencji prezydentów miast europejskich poświęconej pomocy uchodźcom - napisali stołeczni radni w uzasadnieniu projektu uchwały.
Czytaj także: Hejt powszedni. Nienawiść zalała internet po śmierci Adamowicza [AUDIO]
Dodatkowo w trakcie specjalnie zwołanej sesji jednogłośnie przyjęto też stanowisko o zdecydowanym zwalczaniu języka nienawiści.
Czytaj także: Lekcje o mowie nienawiści w warszawskich szkołach [AUDIO]
Uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza rozpoczęły się już dzisiaj o godzinie 15 sesją z udziałem radnych miejskich wszystkich kadencji od 1990 roku. Od godziny 17 w Europejskim Centrum Solidarności jest wystawiona trumna z ciałem zamordowanego prezydenta. Jutro z tego miejsca wyruszy pochód, który odprowadzi trumnę z ciałem Adamowicza do Bazyliki Mariackiej, gdzie w sobotę o 12 odbędą się główne uroczystości pogrzebowe.