Przed rokiem miasto radziło sobie z awarią w ten sam sposób. Po moście poprowadzone zostaną rury, którymi ścieki przepłyną do Czajki. Tym samym zakończy się zrzut nieczystości do Wisły. Przygotowanie mostu może zająć nawet 5 tygodni. - Armia deklaruje, że wystarczą im trzy dni. To jednak tylko część prac. Musimy przygotować kolektory, wpiąć się do systemu po obu stronach Wisły. Będziemy starali się zrobić to jak najszybciej - tłumaczy wiceprezydent Robert Soszyński.
Awaria Czajki! Uszkodzone rury w oczyszczalni. Trzaskowski bezradny! Wkracza prokurator!
Już w najbliższych dniach rozpocznie się porządkowanie terenu i kompletowanie sprzętu. - Zaczniemy zwozić sprzęt, układać część rurociągu. Wojskowych poprosimy o stawianie mostu w takim terminie, aby nie stał on pusty - dodał wiceprezydent. Wszystkie koszty pokryje miasto. Rok temu ratusz wydał na takie przedsięwzięcie aż 40 mln. zł. - Koszty można liczyć w dziesiątkach, a nie setkach milionów - przyznał Soszyński. Miasto nadal prowadzi negocjacje z firmami, które będą zaangażowane w przygotowanie przeprawy.
Michał Dworczyk: Warszawa pokryje koszty budowy mostu pontonowego! [GALERIA]
Konstrukcja może pozostać na rzece do listopada. Równolegle ma być prowadzony przewiert pod dnem Wisły. - Tam położone zostaną dwa kolektory, które będą pracować w sposób doraźny, a potem staną się układem rezerwowym - tłumaczy wiceprezydent Robert Soszyński.
Czajka. Kto za to odpowiada? Ile nas to kosztowało? ZOBACZ
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.