Projekt jest skierowany do podopiecznych Fundacji Program Pomocy Pierwsza Praca i ma pomóc młodym kobietom w procesie aktywizacji zawodowej. Bank Ubrań przygotuje je do rozmowy kwalifikacyjnej, a później wypożyczy im stroje, aby mogły odpowiednio zaprezentować się w nowym miejscu pracy.
- Początek drogi zawodowej jest trudny dla każdego, a dla osoby, która dodatkowo boryka się z innymi problemami jest to jeszcze trudniejsza sytuacja. Dlatego chcemy je wesprzeć - tłumaczy Anna Komar, organizatorka akcji.
Czytaj także: Pracownik MSZ wśród ofiar katastrofy samolotu w Etiopii. Rodzina jedzie na miejsce [AUDIO]
Bank Ubrań zorganizuje odpowiednie warsztaty, na których podopieczne nauczą się podstaw stylizacji, wizażu oraz tego, jak należy zachować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Następnie kobitom zostaną dobrane odpowiednie stylizacje - tak, aby miały gotowy zestaw na rozmowę kwalifikacyjną. Warsztaty kończą się sesją zdjęciową, z której uczestniczki projektu wyjdą ze zdjęciem, którego użyją w CV. Na kolejnym etapie Bank Ubrań będzie wypożyczał "kapsułowe garderoby". Wypożyczone stylizacje do pracy mają być pomocne zanim kobiety skompletują własną służbową garderobę.
Skąd ubrania?
Bank Ubrań dostaje ubrania z dwóch źródeł:
- od korporacji - firmy mogą zgłaszać się do projektu. Aby zostać partnerem banku wystarczy zorganizować zbiórkę ubrań wśród swoich pracownic i wesprzeć bank finansowo na cele utrzymania tych ubrań, logistykę i magazynowanie,
- zbiórka publiczna - osoby prywatne przynoszą ubrania w wyznaczone miejsce lub wysyłają pocztą.
Szczegóły dotyczące projektu znajdują się na stronie Banku Ubrań.
Czytaj także: Kierowca Ubera brutalnie pobity. Był Ukraińcem i nie chciał włączyć disco-polo [WIDEO]
Bank Ubrań to projekt skierowany do podopiecznych Fundacji Program Pomocy Pierwsza Praca, ale jak podkreśla organizatorka akcji, być może wezmą w nim udział także inne grupy zagrożone wykluczeniem społecznym.
Tematem zajął się nasz reporter Michał Skolimowski.