Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego – kiedy?
Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się w niedzielę, 12 września, w Świątyni Opatrzności Bożej. Uroczysta msza święta rozpocznie się punktualnie o godz. 12, jednak drzwi kościoła będą otwarte dla wiernych już od godz. 9. Do Warszawy zmierzają tłumy pielgrzymów, którzy chcą osobiście uczestniczyć w tej podniosłej chwili. W końcu nie co dzień dwoje Polaków zostaje uznanych w poczet błogosławionych.
Co ważne, w uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej będą mogły wziąć udział wyłącznie osoby posiadające karty wstępu. Pozostali będą mogli uczestniczyć we mszy beatyfikacyjnej dzięki transmisjom w mediach oraz na specjalnych telebimach ustawionych w 16 lokalizacjach na terenie całej Polski.
Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego – komunikacja miejska
W związku z beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej, w niedzielę, 12 września, wzmożone będzie kursowanie autobusów miejskich linii 217 i 522.
"W związku z organizowanymi w Świątyni Opatrzności Bożej uroczystościami Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w dniu 12 września 2021 r. kursowanie linii 217 i 522 odbywać się będzie według specjalnego rozkładu jazdy (zwiększenie częstotliwości kursowania w ramowych godzinach 8:30 – 12:00)" – podaje Warszawski Transport Publiczny.
Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego – gdzie zaparkować? Jak dojechać?
Pielgrzymi, którzy do Warszawy przyjeżdżają samochodami, mogą swoje pojazdy zostawić na zaznaczonych na parkingach ,,Parkuj i jedź (P+R)” usytuowanych przy stacjach metra bądź na innych, wybranych parkingach na terenie miasta i korzystać z komunikacji miejskiej. Aby skorzystać z parkingu P+R trzeba kupić, a następnie skasować, co najmniej dobowy bilet Warszawskiego Transportu Publicznego. Co ważne, bilet ten umożliwia podróżowanie metrem, tramwajami, autobusami i pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich (na obszarze obowiązywania Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD).
Osoby przyjeżdżające od strony Gdańska i Olsztyna oraz Łomży mogą skorzystać z parkingów P+R Metro Młociny oraz Wawrzyszew. Stamtąd do Świątyni Opatrzności Bożej najłatwiej dojechać metrem linii M1 do stacji Wilanowska i przesiąść się na pętli Metro Wilanowska do autobusu linii 217. Podobnie dojadą pielgrzymi z Białegostoku oraz Łodzi i Poznania. Wówczas jednak samochód najlepiej zostawić na parkingu P+R Metro Marymont. Z kierunku Siedlec i Lublina najwygodniej dojechać bezpośrednio do pętli Metro Wilanowska, gdzie również znajduje się parking P+R. Z kolei z południa, od strony Sandomierza, Krakowa czy Katowic, najlepiej kierować się do parkingów P+R Stokłosy i Ursynów, a następnie metrem do pętli Metro Wilanowska i dalej autobusem linii 217.
Polecany artykuł:
Pielgrzymi podróżujący pociągami również w szybki i bezpieczny sposób dotrą do Świątyni Opatrzności Bożej. Mają bowiem do dyspozycji bezpośrednie autobusy linii 522 - łączą one Dworzec Centralny ze Świątynią Opatrzności Bożej. Ze stacji Warszawa Wschodnia można dojechać do autobusu linii 522 np. tramwajem linii 7 i przesiąść się na przystanku Centrum. Z kolei ze stacji Warszawa Gdańska, podobnie jak od parkingu P+R Młociny czy Marymont, najwygodniej jest skorzystać z linii metra M1, dojechać do stacji Wilanowska i przesiąść się do autobusu linii 217.