Będzie nowy park w Warszawie! Drogowcy posadzą 170 nowych drzew, tysiące krzewów i trawy ozdobne

i

Autor: UM.WARSZAWA.PL Będzie nowy park w Warszawie! Drogowcy posadzą 170 nowych drzew, tysiące krzewów i trawy ozdobne

ZIELONE MIEJSCE

Będzie nowy park w Warszawie! Drogowcy posadzą 170 nowych drzew, tysiące krzewów i trawy ozdobne

2024-02-14 21:13

Nowe zielone miejsce, które otuli okolice ul. Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego na warszawskich Bielanach kompletnie zmieni krajobraz i dopasuje się do współczesnych standardów – tak zapowiadają zmiany urzędnicy i drogowcy. Podobno jest na co czekać! A co się zmieni okolicy?

Trzy ulice, o których mowa, już w zeszłym roku przeszły totalny remont. Drogowcy odnowili na nich chodniki i drogi dla rowerów, ale również same jezdnie. Posadzili 61 nowych drzew. Jak się okazało, zeszłoroczne prace otworzyły możliwości na dalsze zmiany, które chce wprowadzać i z których chce skorzystać, miasto. Zarząd Dróg Miejskich zapowiedział stworzenie nowego parku linearnego na Bielanach.

Następny etap inwestycji będzie odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na wykonanie parku linearnego. Mniej więcej dwukilometrowy ciąg wzbogaci się więc o kolejne – i to w niemałej liczbie – nasadzenia − informuje w komunikacie Monika Beuth, rzeczniczka stołecznego ratusza.

W ciągu miesięcy pojawi się tam kolejnych 170 drzew, ale również niskie i wysokie trawy, które mają ozdobić ulice. − Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowym parkiem mieszkańcy będą mogli cieszyć się już w te wakacje − potwierdza Beuth.

Parki linearne to zielone, długie, choć stosunkowo wąskie trakty łączące ze sobą poszczególne części dzielnicy lub miasta. Dzięki nim mieszkańcy mogą podróżować odcięci od hałasów i spalin, za to otoczeni przyrodą. Pozwalają także zaaranżować dużą zieloną przestrzeń w uporządkowaną i spójną całość. Parki o podobnym założeniu powstają także w innych częściach Warszawy – np. przy ul. Suwak czy wzdłuż ul. Płaskowickiej nad tunelem POW.

W przypadku ulic Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego takie zagospodarowanie terenu całkowicie zmieni krajobraz ulic i dopasuje je do współczesnych standardów. Ponadto niska zieleń na tak dużej powierzchni zwiększy chłonność terenu. Przy coraz częstszych opadach nawalnych ma to duże znaczenie. Następnie dzięki transpiracji – czynnemu parowaniu wody z nadziemnych części roślin – poprawi się mikroklimat parku.

ZOBACZ GALERIĘ: 

Sonda
Lubisz spacerować po parku?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają