Polecany artykuł:
Pierwsze prace w terenie rozpoczną się w kwietniu 2018 roku. Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez wykonawcę do końca października br. zostanie wykonany stan surowy zamknięty obiektu, a po nim rozpoczną się prace instalacyjne i wykończeniowe. Wszystkie roboty budowlane planowo mają zakończyć się 30 kwietnia 2019 roku. Następnie placówka będzie musiała zostać wyposażona w sprzęt medyczny i meble.
Na parterze budynku przewidziano izbę przyjęć, poradnię podstawowej opieki zdrowotnej, przychodnię wielospecjalistyczną, pracownię diagnostyki obrazowej (tomograf i rentgen), pracownię endoskopową oraz gabinety specjalistyczne. Nie zabraknie też działu farmacji szpitalnej. Na I piętrze zlokalizowany będzie blok operacyjny z dwiema salami operacyjnymi do wykonywania zabiegów chirurgicznych jednego dnia oraz zabiegów w trybie hospitalizacji planowanej oraz oddział łóżkowy szpitala obejmujący 15 łóżek stacjonarnych i 10 stanowisk okołozabiegowych, a także zakład rehabilitacji. Drugie piętro zajmą pomieszczenia administracyjne i techniczne.
Placówka będzie przyjmować pacjentów z najmniej skomplikowanymi urazami, których leczenie nie wymaga dłuższej hospitalizacji.
O budowę jednodniowego szpitala na Białołęce mieszkańcy tej dzielnicy upominali się od kilku lat. Podkreślali, że pobliskie tereny rozbudowują się w błyskawicznym tempie, przez co istniejące już placówki są zbyt obciążone. Pieniądze udało się zarezerwować w 2016 roku. Przetarg na wykonawcę ogłoszono w roku ubiegłym. Została nim firma STRABAG.