Budowa 3 metrów chodnika trwa już trzy lata. Czy pasażerowie doczekają się wymarzonego przejścia?

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Budowa 3 metrów chodnika trwa już trzy lata. Czy pasażerowie doczekają się wymarzonego przejścia?

Budowa 3 metrów chodnika trwa już trzy lata. Czy pasażerowie doczekają się wymarzonego przejścia?

2022-03-10 11:45

Duża część pasażerów korzystających z przystanku tramwajowego przy Rembielinskiej i Poborzańskiej skraca sobie drogę przeciskając się niebezpiecznym przejściem pomiędzy torami a płotem. Tramwaje Warszawskie obiecały zbudować dojście do przystanku w 2023 roku, ale… w innym miejscu niż zostało to zaproponowane.

Od 2019 roku, warszawska radna Koalicji Obywatelskiej z Bródna upomina się o wybudowanie dojścia na przystanek tramwajowy u zbiegu Rembielińskiej i Poborzańskiej. Dziś, można tam dotrzeć tylko od strony południowej, a jednak wielu mieszkańców idzie od drugiej strony, skracając sobie drogę przez pas zieleni. Idą między torami a ogrodzeniem myjni, choć to bardzo niebezpieczne.

– Wejście na przystanek jeszcze kilka lat temu było tuż za siatka parkingu. Teraz stoi tam myjnia, dojście się skomplikowało. Potrzebne jest dosłownie trzy metry chodnika – mówi w rozmowie z Gazetą Wyborcza warszawska radna, Agnieszka Jaczewska-Golińska.

Radna już 2019 roku składała interpelację w tej sprawie. Wtedy to, Tramwaje Warszawskie „zostały zobligowane” do wytyczenia dojścia na przystanek. Kolejne interpelacje były składane w 2021 roku, a ostatnia – w styczniu 2022 roku.

Z informacji, do których doszła Jaczewska-Golińska, okazało się, że Tramwaje Warszawskie uzyskały mapę geodezyjną oraz wystąpiły o zatwierdzenie organizacji ruchu.

Tramwaje prują a auta stoją w korku. Efekt zielonej fali

Zbudują przejście, ale w innym miejscu

Głos w sprawie zabrał sekretarz miasta. – Uznano, że najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie kompleksowe skorygowanie przejść dla pieszych, w szczególności z uwzględnieniem przejścia przy bloku Rembielińska 9 oraz po północnej stronie skrzyżowania Rembielińskiej i Julianowskiej – powiedział radnej Włodzimierz Karpiński.

Okazało się, że przejście, o które walczy warszawska radna powstanie, ale kilkaset metrów dalej...

Blok przy Rembielińskiej 9 jest 400 metrów na południe od Poborzańskiej, przejście przy Julianowskiej – jeszcze sto metrów dalej. Składam kolejną interpelację – dodała radna.

Sonda
Czy korzystasz z komunikacji miejskiej w Warszawie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają