Budżet obywatelski, pierwszy tydzień głosowania za nami. Znamy frekwencję!

i

Autor: UM.WARSZAWA.PL Budżet obywatelski, pierwszy tydzień głosowania za nami. Znamy frekwencję!

Budżet obywatelski, pierwszy tydzień głosowania za nami. Znamy frekwencję!

2022-06-22 6:06

Głosowanie na projektu w budżecie obywatelskim rozpoczęło się 15 czerwca. Od tamtego czasu już 22 tys. warszawianek i warszawiaków oddało swoje głosy na pomysły mieszkańców. Największy odsetek głosujących jest na Białołęce i w Ursusie, po 21 osób na 1000 mieszkańców. Przypominamy, że głosowanie trwa do 30 czerwca. Śpieszcie się!

Głosowanie. Budżet Obywatelski 2022

W pierwszym tygodniu w głosowaniu w budżecie obywatelskim wzięło udział aż 22 tys. mieszkańców. To nieco mniej niż w zeszłym roku, ale może być to spowodowane tym, że teraz przez pół tygodnia warszawianki i warszawiacy korzystali z przedłużonego, ze względu na święto Bożego Ciała, weekendu. W zeszłym roku w sumie głosy oddało niemal 100 tys. mieszkańców.

Najwięcej głosów na 1000 mieszkańców zostało oddanych na Białołęce i w Ursusie. Dalej w klasyfikacji znalazł się Wawer (16), Włochy (15) i Żoliborz (13). Po 12 głosów na 1000 mieszkańców oddano na Mokotowie, Ochocie i Woli. Po 11 na Pradze-Południe, w Wesołej i na Wilanowie. Po 10 na Bemowie i w Rembertowie, a zaledwie po 9 głosów na Bielanach, Pradze-Północ, w Śródmieściu, na Targówku i Ursynowie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Niewypał u Trzaskowskiego. Kto mu tak doradził?! Kraj o Warszawie. Felieton

Głosowanie w budżecie obywatelskim to dla każdego nie tylko możliwość kształtowania swojego najbliższego otoczenia. To crème de la crème demokracji. To manifestacja siły i mądrości społeczeństwa obywatelskiego. To wielki zbiorowy głos: nie chcemy, by kierowali nami wyłącznie urzędnicy różnych szczebli, chcemy sami zdecydować o rozwoju naszego miasta, naszych dzielnic i osiedli – przekonuje Karolina Zdrodowska dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości w Ratuszu.

Głosowanie trwa do 30 czerwca

– Słyszałam ten głos w Warszawie wiele razy, dlatego liczę, że mieszkanki i mieszkańcy naszego miasta skorzystają z niego wybierając najlepsze pomysły zgłoszone w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego – dodaje.

Na realizację zwycięskich projektów miasto ma zarezerwowane 100 mln złotych. Tegoroczne pomysły będą realizowane w przyszłym roku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rafał Trzaskowski przeprasza za "dupi***a". Padły słowa skruchy

– Jest w czym wybierać, projekty są naprawdę różnorodne. Od małej architektury tj. ławek, koszy, stojaków rowerowych, przez większe inwestycje np. remonty chodników, skwerów, boisk czy budowę dróg rowerowych, aż po tzw. projekty miękkie - warsztaty artystyczne, zajęcia sportowe czy wydarzenia kulturalne – przekonuje Karolina Zdrodowska.

Warszawa. Startuje głosowanie na Budżet Obywatelski 2022
Sonda
Czy brałeś udział w głosowaniu na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają