Impreza zacznie się od występu zespołu Duetto Coppia w piątek, o 20:00. W sobotę, oprócz znanych i lubianych wystaw, będziemy też mogli zobaczyć, jak chronić się przed kleszczami. Przedstawiciel Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pod Pergolą opowie o boreliozie i kleszczowym zapaleniu mózgu.
Sport dla wszystkich
Nie zabraknie atrakcji dla fanów sportu! Pojawią się gry i zabawy plenerowe, slackline'y, strefa relaksu i międzypokoleniowy slow jogging. Dzieci będą mogły bawić się na Mini Disco, grać w piłkę, a nawet wziąć udział w konkursie budowania zamków z piasku. Oprócz tego, w niedzielę o 15:00 eksperci nauczą jazdy na wrotkach i wytłumaczą, dlaczego warto nosić kask.
Weekend pyszności
Jeśli wolicie bardziej smakowite atrakcje, na pewno ucieszy was wiadomość, że odbędzie się pokaz live cooking. Najlepsi kucharze przygotują dania kuchni polskiej. Oczywiście, będzie można przygotować coś na własną rękę. Warsztaty Smakowizje nauczą dzieci przygotowywać naleśniki na różne sposoby, a dorosłych profesjonalnego testowania win. Zajęcia poprowadzą cukiernik z Miodowa Cafe, oraz Robert Komosa, słynny sommelier.
Podróż w stronę słońca
Znajdzie się kilka wydarzeń, które nie gościły na bulwarach nigdy wcześniej! Nadwiślany park odwiedzą Marta Owczarek i Bartek Skowroński, autorzy książki "Byle dalej. W 888 dni dookoła świata". Na spotkaniu opowiedzą o swojej podróży przez Rosję i Azję Środkową, którą odbyli... motocyklem! Zaprezentują też zdjęcia i filmy pokazujące najpiękniejsza miejsca, które spotkali po drodze.
Zobaczcie relację Marty i Bartka z wyprawy do Meksyku:
Niedziela dla dzieci
Ostatni dzień festiwalu jest przeznaczony głównie dla dzieci. Mali odkrywcy zobaczą, jak działają roboty pająki i kuliste, po czym posłuchają o rozwoju technologii podczas warsztatów naukowych. Specjaliści z dziedzin informatycznych opowiedzą, jak powstał pierwszy komputer, i czemu dziś posługujemy się smartfonami. O 16:30 cykl "Znani i lubiani czytają" odkryje przed nami na nowo bajki i baśnie polskie.
Pszczoły z opery
Niewiele osób wie, że na dachu Opery Narodowej w Warszawie mieszkają... pszczoły! Ich hodowca przyjedzie na bulwary, by wytłumaczyć ich życie i zwyczaje. Powie też o tym, czemu pszczoły tańczą, a ich królowa śpiewa. Chętni będą mogli spróbować miodu prosto od operowych pszczół.
Lato dobiega końca, a atrakcji jest coraz więcej. Bądźcie z nami w ten weekend tam, gdzie bije serce stolicy!