W najbliższą sobotę i niedzielę, zapraszamy na Bulwary Wiślane na wydarzenia kulinarne z cyklem atrakcji w ramach Festiwalu Kuchni i Kultury Włoskiej. Będzie live cooking, warsztaty kulinarne dla dzieci, malowanie olbrzymiej pizzy, znani i lubiani będą czytać „Pinokia”, spotkanie z sommelierem Robertem Komosą, akademia design – spotkanie ze sztuką, a nadwiślańskie wieczory uatrakcyjni muzyka z DJ-em.
Na dzieci i dorosłych czeka też dużo innych atrakcji – gry i zabawy podwórkowe z lat 90-tych (kto tęskni za gumą do skakania?!), trickboard i slackline dla tych, co lubią balansować na krawędzi, animacje dla dzieci prowadzone przez animatorów z Parku Rozrywki Julinek, warsztaty fotografii dla dzieci, Warsztaty rowerowe, „Slajdowisko "Ameryka Środkowa: wędrówki na szczyty wulkanów i spotkania z inspirującymi kobietami" wiele wiele innych.
Polecany artykuł:
W sobotę 1 lipca na Nowych Bulwarach otwarta zostanie także wystawa „Bulwary nad Wisłą –architektoniczna opowieść”. Wystawa powstała w oparciu o materiały tekstowe i ilustracyjne publikowane w miesięczniku „Architektura-murator” w latach 2007-2017. Na planszach zaprezentowano fragmenty artykułów, które w całości dostępne są na stronie: www.architektura.muratorplus.pl/biblioteka/
Miesięcznik „Architektura-murator” ukazuje się od 1994 roku i stanowi stale uzupełniane archiwum współczesnej polskiej architektury. Na jego łamach zaprezentowano kilka tysięcy obiektów autorstwa blisko tysiąca pracowni architektonicznych. W 2014 roku „Architektura-murator” nagrodzona została Honorową Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególny wkład w upowszechnianie kultury. Otrzymała również 30 nagród i wyróżnień za grafikę okładek.
Dla wszystkich, którzy chcą poznać bliżej pracę architekta lub fascynują się współczesną sztuka streeartu przygotowano spotkania z artystami w ramach AKADEMII RYSUNKU. W Sobota w godz. 13.00-17.00 odbędzie się spotkanie z Janem Kowalewiczem - architektem i znakomitym rysownikiem. Jan Kowalewicz będzie rysował i rozmawiał z publicznością. Pokaże jak powstaje odręczny rysunek architektoniczny krok po kroku i podzieli się tajnikami swojego kunsztownego warsztatu. Zwieńczeniem dnia będzie zaprezentowanie jego dzieła. W niedzielę w godz. 13.00-17.00 odbędzie się spotkanie z Maryią Laikouskaya, która jest jednym z twórców najwspanialszych polskich murali. Współtworzyła mural na fasadach Muzeum Sztuki Nowoczesnej Maryia Laikouskaya spotka się z publicznością i opowie o procesie powstawania muralu.
Na nowo otwartym odcinku Bulwarów Wiślanych spędzić można mile cały dzień korzystając także z oferty gastronomicznej , przygotowanej specjalnie dla odwiedzających Bulwary Gości.
Naprawdę jest w czym wybierać! Szczegółowy program dostępny jest na profilu fejsbukowym: www.fb.com/tubijesercestolicy
Nowe Bulwary Wiślane znajdują się na wysokości Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum nad Wisłą.
CZYTAJ TEŻ: Rusza Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazzu na Starówce. Będzie trwał całe wakacje